ГО “Молодіжна організація “СТАН”, члени РГ4 УНП, розпочали реалізацію Ініціативи «Молоді голоси України щодо післявоєнної розбудови» в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Назва ініціативи: Молоді голоси України щодо післявоєнної розбудови

Організація:  ГО “Молодіжна організація “СТАН”, члени РГ4 УНП

Термін: липень – вересень 2023 року

Метою Ініціативи є підсилення голосів активістів з числа молоді щодо післявоєнної відбудови України та реформування та відновлення соціально-гуманітарної сфери у перспективі 2030 року.

Цільовою аудиторією проєкту є молоді активістки та активісти, що об’єднанні цінностями демократії та поваги до різноманіття в межах програми «Молоді Амбасадор(к)и Розмаїття», яка реалізується громадською організацією «СТАН» у партнерстві з альянсом за права, рівність та міжнародну солідарність «ActionAid» за підтримки Disasters Emergency Committee (DEC), Global Fund for Children (США) та Terre Des Hommes (Німеччина).

Щоб зробити гучнішими голоси активних молодих людей у відбудові та розвитку демократії активіст(к)и програми «Молоді Амбасадор(к)и Розмаїття» зініціювали якісне дослідження та адвокаційну кампанію. В межах ініціативи буде проведено якісне дослідження за участі 20 активістів з числа молоді з 8 областей України через проведення 10-16 напівструктурованих інтерв’ю та 2-4 групових обговорень у форматі молодіжного діалогу. Методологія буде базуватися на ідеях Тімоті Снайдера, які він висловив в книжці «Дорога до несвободи/ The Road to Unfreedom». Тема дослідження – бачення молоддю післявоєнної відбудови України та зміцнення демократії в ЄС та світі. Цільова аудиторія дослідження – активісти з-поміж молоді, що працюють в дитячих та молодіжних просторах, колективних центрах для ВПО та/або реалізовують низові соціальні ініціативи в громадах.

На основі дослідження буде підготовлено аналітичний звіт, що висвітлить думки активістів, які працюють з найбільш вразливими ВПО та іншими групами населення, які постраждали внаслідок війни. Звіт матиме у фокусі реформування та відновлення соціально-гуманітарної сфери у перспективі 2030 року. Цей документ буде розповсюджено онлайн серед фахівців з профільних міністерств, відповідальних осіб з боку місцевих рад, міжнародних та локальних гуманітарним організаціям.

Дослідниця та фасилітаторка правозахисних програм Юлія Любич (ГО СТАН):

Українське громадянське суспільство, і значною мірою молоді активіст(к)и у його центрі, щодня здобувають унікальний досвід розбудови країни. Не чекаючи завершення війни, щоб лише потім почати покращувати демократичні процеси, ми виправляємо прогалини, створюємо нові рішення і шукаємо найкращий шлях. Маємо надзвичайно цінні знання не лише для своєї країни, але й щоб поділитися з рештою Європи та світу”

Слідкуйте за новинами ініціативи:

https://www.facebook.com/stan.org.ua

Джерело

Фото Фейсбук сторінка СТАН

Ініціатива реалізується в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках», що фінансується Європейським Союзом, Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.