Наші колеги Foreign Policy Council “Ukrainian Prism” (члени РГ1 УНП) провели обговорення “Чи можуть економіка і торгівля втримати політику Східного партнерства на плаву”.

Ukrainian Prism, Центр європейської політики та Форум громадянського суспільства Східного партнерства прийняли експертів з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України в Брюсселі для політичного діалогу щодо Східного партнерства.

Дискусія розпочалася з дебатів послів Тріо в ЄС:

Панель 1. Торговельно-економічна інтеграція у Східному партнерстві: нові амбіції тріо кандидатів

✅ Всеволод Ченцов, Mission of Ukraine to the EU : Ініціатива Східного партнерства для України має неоднозначне значення, але при цьому залишається актуальною і може мати майбутнє.

✅ Daniela Morari, Misiunea Republicii Moldova pe lângă UE : Для Молдови важливо знайти якомога більше проміжних параметрів для поступової інтеграції з ЄС, а політика Східного партнерства дозволяє нам прагматично взяти якомога більше, щоб підготуватись. Але EaP не може повністю перевести нас до інтеграції. Зараз ми на етапі, коли намагаємося об’єднати політику сусідства та приєднання.

✅ Вахтанг Махароблішвілі, Посол Місії Грузії в Європейському Союзі: ЗП принесла користь регіону, але в нинішніх умовах ми маємо бути креативними та придумувати нові ідеї, як зберегти цю політику. Це має бути більш особливо зосередженим на тему. Інакше не цікаво буде брати участь передовікам.

Панель 2. Фінансовий та інвестиційний інструментарій ЄС: Залучення країн регіону

Експерти підготували тематичний бриф, який є п’ятою частиною серії досліджень, проведених командою проекту “Civic EaP Tracker: моніторинг цілей, результатів та пов’язаних реформ політики Східного партнерства”, присвячених участі ЄС у трансформаціях у країнах Східного партнерства.

Together for resilient, sustainable, and integrated economies in the Eastern Partnership region: state of play in 2022 and recommendations, Veronika Movchan, Institute for Economic Research and Policy Consulting

Джерело

Photo Foreign Policy Council “Ukrainian Prism”

Консорціум аналітичних центрів на чолі з Ukrainian Prism, члени РГ1 УНП, за підтримки Форуму громадянського суспільства Східного партнерства продовжує у Брюсселі серію тематичних експертних дебатів, присвячених п’яти ключовим пріоритетам Східного партнерства. Команда проекту бере участь у моніторингу реалізації політики Східного партнерства в кожній із країн-партнерів. Ми розглядаємо показники кожної країни-партнера разом із ключовими пріоритетами та запрошуємо вас до обговорення майбутнього вигляду регіону та політики ЄС щодо нього.