Школа Рівних Можливостей, члени РГ1 УНП, реалізує ініціативу «Амбасадорки європейських змін» в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Назва ініціативи: «Амбасадорки європейських змін»

Організації:  Школа Рівних Можливостей, члени РГ1 УНП

Термін: Червень – вересень 2023 р.

Мета. Адвокатувати розширення підтримки громадянського суспільства в рамках СхП компоненту гендерна рівність шляхом залучення до активних дій з виконання Національної стратегії у сфері прав людини найменш захищеного під час війни прошарку українського соціуму – жінок і дівчат з інвалідністю, які в рамках реалізації ініціативи отримають статус Амбасадорок змін.

В рамках ініціативи буде проведено дослідження, яке стосується розширення підтримки громадянського суспільства в рамках Східного партнерства компоненту гендерна рівність, нашої участі в посиленні заходів, спрямованих на виконання Плану дій від 23.06.2021 № 756-р з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини. Це буде аналітичний звіт спрямований на розкриття двох пріоритетів, а саме: – права людини, гендерна рівність, а також – недискримінація та реагування на виклики війни з акцентом на захист прав і свобод українців, зокрема жінок і дівчат з інвалідністю і вимушених переселенок.

Team of paper doll people; Shutterstock ID 275964869; NP: DPC

Заплановано проведення чотирьох адвокасі-кампаній з використанням форум-вистав, а також до десяти адвокаційних зустрічей- діалогів з представниками влади різних рівнів ( Міністерство соціальної політики, Міністерство освіти і науки, КМДА (департамент соціальної політики), Київський міський  Центр соціальної, професійної та трудової реабілітації інвалідів, Київський міський центр соціальних служб).

Колос Лариса, Голова Правління Школи Рівних Можливостей:

Наша ініціатива спрямована на реагування на виклики війни та захист прав і свобод українців, зокрема вимушених переселенців та осіб з інвалідністю (кількість яких в ході війни постійно зростає). Виснаженість, втому, розгубленість, невпевненість відчувають навіть абсолютно здорові жінки і дівчата, не говорячи вже про дівчат з інвалідністю, які мають високий ризик зазнати насильства, у тому числі сексуального, саме в умовах військових дій.
ВЖЕ БЛИЗЬКО 100 ОСІБ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ЦІЄЇ ПОТУЖНЬОЇ ІНІЦІАТИВИ.
Наша спільнота майбутніх амбасадорок опановує системи самозахисту, відновлення, самореалізації, готується впроваджувати європейські зміни на шляху до Європейського Союзу

В результаті реалізації ініціативи буде розроблена та апробована модель набуття дівчатами і жінками з інвалідністю психічної та фізичної стійкості, навичок самозахисту, прийомів виходу з різних кризових ситуацій, надбання самовідчуття незалежності та суспільної гідності у масштабах України та загальноєвропейської  солідарності. 30  Амбасадорок європейських змін, озброєних відповідними знаннями і навичками, розроблять та захистять свої Плани дій, спрямовані на участь у діяльності УНП Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, отримають Посвідчення Амбасадорок змін і в подальшому продовжать працювати у своїх громадах, надаючи моральну та психологічну підтримку тим, хто цього потребує. Учасниці ініціативи створять форум-вистави для проведення діалогу з представниками влади з подолання наслідків війни, з обговорення перспектив відновлення України та адвокаціі членства в ЄС.

Амбасадорки змін будуть долучені до аналізу виконання Угоди про Асоціацію України- ЄС,  зокрема, щодо компоненту моніторингу реформ проекту «Підтримка УНП 2021-2023», включаючи питання гендерної рівності.

Слідкуйте за новинами ініціативи: https://www.facebook.com/ipoSEO

Джерело

Фото Фейсбук сторінка Школа Рівних Можливостей

Ініціатива реалізується в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках», що фінансується Європейським Союзом, Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.