6 червня в Кременчуці Полтавської області, ГО «Кременчуцький Антикорупційний центр», члени РГ1 УНП, в рамках Ініціативи “Перспективи відновлення та адвокація членства в ЄС: регіональний вимір” провели круглий стіл “Жінки і дівчата: війна та відновлення. Які перспективи в ЄС?”

Питання у присутніх викликало жваву дискусію, бо насправді всі розуміють, що необхідно змінювати нормативно-правові акти, що стосуються освіти жінок і дівчат в період відновлення.

Також обговорили Національний план дій “Жінки, мир, безпека” в якому є наступні пункти:

1. Забезпечення рівноправної участі жінок і чоловіків у прийнятті рішень щодо запобігання конфліктам, розв’язання конфліктів, пост конфліктного відновлення на всіх рівнях та в усіх сферах, зокрема в секторі безпеки і оборони.

2.Створення ґендерно чутливої системи ідентифікації безпекових викликів, запобігання таким викликам, реагування на них

3. Забезпечення процесу пост конфліктного відновлення, розбудови та впровадження системи перехідного правосуддя за принципами забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

4. Забезпечення захисту від насильства за ознакою статі, сексуального насильства (в умовах збройного конфлікту та в мирний час)

5. Забезпечення розвиненої інституційної спроможності виконавців Національного плану для ефективного впровадження порядку денного “Жінки, мир, безпека” відповідно до міжнародних стандартів.

Ґендерна рівність, як вимога вступу до ЄС. Новий погляд на інклюзію  в умовах війни.Оксана Гуйда, голова ГО «Кременчуцький антикорупційний центр»

Відео обговорення: https://www.facebook.com/kremen.antikor/videos/486199617024910/

Що необхідно змінити в нормативно-правових актах, що стосуються освіти жінок і дівчат в період відновлення.  Як підготуватися до вступу в Європейський Союз.Інна Совсун, спікерка, народна депутатка України

відео обговорення https://www.facebook.com/kremen.antikor/videos/971504677221777/)

Оксана Гуйда, голова ГО «Кременчуцький антикорупційний центр»:

Найбільш резонансним питанням і що викликало жваву дискусію — це питання безпеки дітей в укриттях шкіл і садочків.
Міська влада розводить руками, мовляв, нормативних актів і законів необхідним немає, то будемо обходитись чим є.
Але питання безпеки дітей для жінок, завжди на першому місці.
Тому присутні вручили народній депутатці Верховної Ради України Інні Совсун звернення, щодо ініціативи створення нормативних актів та законів щодо бомбосховищ при школах та садочках.
Маємо надію, що ця ініціатива буде схвалена й іншими народними депутатами України, розуміючи важливість цього питання по всій країні. Хочеться вірити, що ми побачимо створення необхідних законів вже цього року в умовах воєнного стану і жінки спокійно зможуть відпускати своїх дітей у школи та садочки, які вкрай важливі.
Доречі, одним із пунктів Національного плану дій 13.25 “Жінки, мир, безпека” є аудит безпеки території.

Відео обговорення

site Харківський національний університет внутрішніх справ, Кременчуцький льотний коледж

Фото фейсбук сторінка ГО «Кременчуцький Антикорупційний центр», Харківський національний університет внутрішніх справ, Кременчуцький льотний коледж

Цей захід підготовлений в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.