Громадська організація «Кременчуцький Антикорупційний центр», члени РГ1 УНП розпочали реалізацію Ініціативи “Перспективи відновлення та адвокація членства в ЄС: регіональний вимір” в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Ініціатива стартувала в м. Олександрія, Кіровоградської області.

26 травня у малій залі міської ради відбувся круглий стіл на тему: «Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».

У заході взяли участь секретар міської ради Вікторія Косяк,  голова ГО «Кременчуцький антикорупційний центр» Оксана Гуйда, представниці виконавчих органів ради, громадської ради, депутатки міської ради та голови квартальних комітетів.

На початку зустрічі Вікторія Косяк зазначила: «Сьогодні жінка на своїх плечах несе дуже велику відповідальність. У такий важкий для України час жінка тримає оборону і на фронті, і працює в тилу. Зараз у нашій державі на вищих рівнях обговорюється питання гендеру, питання жінок миру і безпеки. Олександрія враховує пріоритетні напрямки в роботі держави і протягом кількох останніх каденцій було прийнято ряд міських цільових програм розвитку громади, які включають в себе і аспекти заходів безпеки».


Оксана Гуйда, засновниця та голова ГО «Кременчуцький Антикорупційний центр», ознайомила присутніх на круглому столі із основними положеннями Національного плану дій 1325 «Жінки,мир,безпека», представила концепцію та цілі даної програми.

Її головні цілі – це рівноправність участі жінок і чоловіків у прийнятті рішень, у тому числі, в секторі оборони і безпеки; створення гендерно чутливої системи ідентифікації безпекових викликів та реагування на них; впровадження системи перехідного правосуддя за принципами забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок; забезпечення захисту від насильства за ознакою статі та сексуального насильства в умовах збройного конфлікту та у мирний час.

Учасниці круглого столу обговорили можливості застосування основних положень Національного плану дій 1325 «Жінки, мир, безпека» у розробці програмних документів місцевого рівня, а також мали можливість поставити питання фахівцям щодо аспектів локалізації Національного плану дій з виконанння Резолюлюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”.

Програма круглого столу, 26.05.2023

Презентація

Джерело

https://www.facebook.com/events/983253046362162

сайт міської ради Олександрії

Фото сайт ГО «Кременчуцький Антикорупційний центр» та сайт міської ради Олександрії

Ініціатива реалізується в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках», що фінансується Європейським Союзом, Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.