23 та 24 травня в Кишиневі (Республіка Молдова) відбулося п’яте засідання неформальної робочої групи з досліджень та інновацій (5th Informal Working Group Meeting on Research and Innovation, 23-24 May, Chisinau, Moldova). Захід організовано Європейською комісією в рамках підтримки ініціативи Східне партнерство (Eastern Partnership Initiative).

В заході брав участь координатор РГ4 УНП Іван Кульчицький.

Окрему панель на заході було присвячено роботі національних офісів рамкової програми «Горизонт Європа» країн-партнерів та Туреччини. Колеги поділились надзвичайно цікавим досвідом функціонування офісів, а також досягненнями та викликами, які виникають в різних сферах роботи офісів (комунікація, повноваження, добір персоналу, пошук партнерів тощо). Іншими словами, захід став майданчиком для презентації, обговорення, обміну досвідом та побудування співпраці з колегами.

23 травня відбулась офіційна інавгурація Офісу Горизонт Європа в Республіці Молдова, а також презентація Офісу Горизонт Європа в Україні. Після офіційного запуску українського Офісу очікуємо на плідну спільну роботу з та допомогу від офісів країн-партнерів.

Сесії та панелі засідання 24 травня були присвячені цінностям та принципам міжнародного співробітництва в межах Європейського дослідницького простору (ERA), а також новій адженді Європейського інноваційного сектору та можливостям фінансування, що надаються Європейською радою з інновацій (EIC).

Джерело

Джерело

Довідково

Східне партнерство – це спільна ініціатива Європейського Союзу, його держав-членів та Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Республіки Молдова та України (країн-партнерів). Започатковане у 2009 році, Східне партнерство є стратегічною та амбітною ініціативою, яка заснована на спільних цінностях та правилах, взаємних інтересах та зобов’язаннях, а також спільній власності та відповідальності. Воно спрямоване на зміцнення та поглиблення політичних та економічних відносин між ЄС, його державами-членами та країнами-партнерами і допомагає їм у досягненні екологічної та цифрової трансформації. Вона підтримує досягнення багатьох глобальних політичних цілей, включаючи Паризьку угоду про зміну клімату та Порядок денний ООН до 2030 року та її Цілі сталого розвитку. Вона сприяє досягненню загальної мети підвищення стабільності, процвітання та стійкості сусідів ЄС, як це визначено в Глобальній стратегії зовнішньої та безпекової політики Європейського Союзу та Огляді Європейської політики сусідства 2015 року. Вона повністю узгоджується з Політичними керівними принципами Європейської Комісії на 2019-2024 роки.

Photo Yevheniia Polishchuk