Наші колеги Foreign Policy Council “Ukrainian Prism” (члени РГ1 УНП) та експерти команди Civic EaP Tracker оприлюднили тематичний бриф щодо реалізації одного з ключових пріоритетів Східного партнерства “Разом для підзвітних інституцій, верховенства права та безпеки “.

Цей короткий аналіз того, як ЄС підтримує реформи у Вірменії, Азербайджані, Грузії, Молдові та Україні з фокусом на побудові ефективних та стійких держав в умовах глобальної турбулентності.

Експерти зібрали дані про заяви європейських чиновників, офіційні висновки та механізми підтримки, створені для допомоги країнам-партнерам. Аналіз охоплює всі важливі події 2022 року в цьому контексті.

Звіт про Громадянський трекер Східного партнерства:

✅ У справах надійних установ, верховенства права та безпеки громадян всі країни Східного партнерства останні роки мали різні темпи реформ та досягнень. Водночас, в жодному з випадків всі найважливіші якісні перетворення впроваджено в кожній з держав.

✅ У сфері правосуддя наймасштабніші реформи впроваджені за останні роки в Грузії, Республіці Молдова та Україні

✅ Україна і, в меншій мірі, Грузія досягли найбільш помітного прогресу у сфері належного державного управління за останні роки.

✅ Співпраця з ЄС зіграла значну роль у удосконаленні системи запобігання корупції та протидії корупції в Грузії, Республіці Молдова, Україні та, в меншій мірі, у

✅ У сфері безпеки головним викликом для всіх країн Східного партнерства залишається захист від зовнішніх загроз та створення умов для сталого миру.

 The project benefits from support through the EaP Civil Society Forum Re-granting Scheme (FSTP) to Members and is funded by the European Union as part of its support to civil society in the region. Within its Re-granting Scheme, the Eastern Partnership Civil Society Forum (EaP CSF) supports projects of its members that contribute to achieving the mission and objectives of the Forum.