22 березня 2023 року робочі групи УНП та УС ПГС, що займаються тематикою довкілля, зміни клімату, транспорту та енергетичної безпеки, зібрались на спільне засідання, щоб обговорити поточну діяльність та запланувати ініціативи на 2023 рік.

Презентований проєкт аналітичного документа «Реформи у сфері довкілля для післявоєнного відновлення та європейської інтеграції України» акцентував увагу на важливості зеленої повоєнної відбудови України, виконання визначених стратегічних цілей та дотримання принципів належного екологічного врядування. Експерти також наголосили на посиленні пріоритетності проведення інституційної та фінансової реформ у сфері довкілля.

Учасники засідання заслухали доповідь щодо наявних проблем та викликів у сфері транспорту та обговорили важливість залучення громадськості до процесів відновлення, які зараз відбуваються в країні.

Члени робочих груп запропонували низку ініціатив, які можуть бути реалізовані у 2023 році, зокрема щодо відкритості екологічних даних, підготовки «тіньового» звіту з реалізації екологічної політики, доступу до питної води на деокупованих територіях, регулювання видобутку критичних матеріалів тощо.

Учасники засідання обговорили низку робочих та процедурних моментів у діяльності робочих груп, зокрема наголосили на необхідності посилення комунікаційної складової, координації діяльності різних організацій з питань відбудови та ефективності підготовлених та надісланих до державних органів заяв та відкритих звернень.

Інформація надана Наталею Андрусевич, координаторкою РГ3 УНП