Після перемоги головними пріоритетами країни і Уряду стануть відновлення добробуту людей та економіки країни. Чи означатиме це, що пріоритети збереження довкілля відійдуть на другий план?

Зелене відновлення слід розглядати як економічну необхідність для майбутнього розвитку України. Зелений перехід забезпечить більшу економічну ефективність і конкурентоспроможність України на європейському та світовому ринках. Післявоєнне відновлення надає Україні можливість перескочити до більш екологічних технологій, зменшити залежність від викопного палива та прагнути до економіки з нульовими викидами. Парадоксально, але масштабні руйнування надають унікальні можливості для подолання розриву у технологіях та моделях розвитку — порівняно з країнами ЄС — шляхом відбудови економіки та інфраструктури з нуля. Як трансформуються пріоритети та виклики для екологічних реформ після війни? Які системні реформи необхідні насамперед?

Дата: 29 березня 2023 року, 11:00 – 12:00

Місце: Zoom

Організатори дискусії: Робоча група 3 Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства

Експертами Робочої групи 3 Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства: Наталією Андрусевич (РАЦ «Суспільство і довкілля»), Русланом Гаврилюком (Національний екологічний центр України), Оленою Кравченко (МБО «Екологія-Право-Людина»), Тамарою Мальковою (МБО ІЦ «Зелене досьє»), а також Анною Голубовською-Онісімовою підготовлений аналітичний документ «Реформи у сфері довкілля для післявоєнного відновлення та європейської інтеграції України», в рамках якого проведений порівняльний аналіз пріоритетів довкіллєвих реформ, які висували громадські платформи та УНП ФГС СхП та УС ПГС Україна–ЄС до повномасштабного вторгнення, та тих, що будуть мати вирішальне значення у повоєнний період.

На заході будуть представлені результати дослідження та рекомендації громадянського суспільства.

До участі запрошуються народні депутати, представники урядових структур, експерти в сфері довкілля та зміни клімату, громадськість.

Реєстрація участі відкрита до 12:00 28 березня 2023 р. за посиланням: https://forms.gle/3W6SCTEqwJwxKPtdA

Інформація надана Русланом Гаврилюком, Національний екологічний центр України, координатором ініціативи

Захід проводиться в рамках проєкту Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.