ГО «Аналітичний центр Аграрного союзу України», член РГ2 Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства повідомляє про результати, досягнуті під час реалізації проекту з підтримки активістів у сфері безпечності харчових продуктів в Україні, який реалізувався в рамках схеми регрантингу Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (FSTP) і фінансувався ЄС.


В червні 2022 року Україна отримала статус кандидата в члени ЄС, а це означає, що її економіка має бути повністю перебудована на тих самих засадах та принципах, які існують в Європейському Співтоваристві. Зокрема, Зелений курс та Спільна аграрна політика ЄС передбачають гарантування безпечності харчових продуктів на всіх ланках її виробництва «від лану до столу». В Україні цей принцип вже запроваджений на законодавчому рівні. Однак для того, щоб встановлені законом вимоги були реалізовані на практиці, щоб діяльність вітчизняного бізнесу була приведена до міжнародних стандартів, потрібна кропітка робота над розвитком інфраструктури забезпечення безпечності харчових продуктів в Україні.


Завдяки підтримці донорів ГО “Аналітичний центр АСУ” раніше вже сформував певну інфраструктуру, яка має допомогти бізнесу у виконання сучасних вимог до безпечності харчової продукції. У 2020 році була створена професійна тренерська мережа, у 2021 році презентований кластер доброчесних операторів ринку харчових продуктів FairFood-Ukraine. І тепер зроблені наступні кроки.


Для надання системних знань керівникам бізнесу щодо вимог Зеленого курсу та Спільної аграрної політики ЄС започаткована Школа харчової безпеки (Food Safety School), покликана надати системні знання власникам та керівникам бізнесу і супроводжувати застосування таких знань на практиці. IT ресурси підтримки тренерської мережі та кластеру FairFood-Ukraine отримали англомовні версії. Розроблений і апробований на практиці стандартизований тренінг для операторів ринку харчових продуктів «Як стати доброчесним оператором ринку харчових продуктів і доєднатися до кластеру FairFood-Ukraine». Бібліотека тренерської мережі тепер поповнена розділом “Психологічна культура”, а члени мережі мали змогу пройти низку тренінгів “Стійкість й самозбереження в умовах війни”. А головне – це те, що під час стратегічної сесії актив тренерської мережі сформував засади для проекту модернізації активів харчового бізнесу, який має бути реалізований в рамках механізму післявоєнної відбудови України відповідно до положень комюніке Єврокомісії “Ukraine relief and reconstruction”.

Здобутки проекту:

психологічна підтримкаШкола харчової безпеки – Food safety school
активізація кластеру FairFood-Ukraine
англомовна версія IT підтримки кластеру FairFood-Ukraine
англомовна версія ІТ підтримки Тренерської мережі КДК
стратегічна сесія з розвитку тренерської мережі КДКінформування про реалізацію проекту 

Джерело