ГО «Аналітичний центр Аграрного союзу України», члени РГ2 УНП, повідомляє про проведення 6 лютого 2023 року стратегічної сесії тренерської мережі КДК («Компетентність долає корупцію»), присвяченої пошуку шляхів їхньої участі у післявоєнній відбудові України.  

В червні 2022 року Україна отримала статус кандидата в члени ЄС, а це означає, що її економіка має бути повністю перебудована на тих самих засадах та принципах, які існують в країнах ЄС. Зокрема, один з ключових принципів Зеленого курсу та Спільної аграрної політики ЄС – це гарантування безпечності харчових продуктів на всіх ланках її виробництва «від лану до столу». В Україні цей принцип вже запроваджений на законодавчому рівні. Однак для того, щоб встановлені законом вимоги були реалізовані на практиці, потрібна кропітка освітня робота з бізнесом. Адже саме він відповідальний перед споживачем за безпеку харчових продуктів в країнах ЄС, і так само має бути в післявоєнній Україні.

Завдання стратегічної сесії членів тренерської мережі КДК полягало у тому, щоб обговорити ключові рамкові документи ЄС: комюніке The Future of Food and Farming’, ‘The European Green Deal’, ‘Ukraine Relief and Reconstruction’, регламенти 2021/2115, 2116, 2117, якими регулюється оновлена спільна аграрна політика ЄС і на цій основі визначити цілі і завдання для тренерської спільноти в царині освіти бізнесу. Зокрема, було зазначено, що навчання бізнесу має бути максимально звільненою від бюрократії і тематичні серії тренінгів для власників, керівників та фахівців бізнесу найкраще відповідає цій вимогі. Освіта має вестися в сучасних форматах, у томі числі дистанційних, бути максимально прагматичною. Її результатом має стати досягнення відповідності діяльності бізнесу вимогам національного законодавства та міжнародних ринків на практиці. А документи, якими посвідчується проходження курсів, повинні надавати впевненість у доброчесності оператора ринку споживачу його продукту та на загал інших зацікавлених кіл.

Учасники заходу постановили, що робота над реформуванням освіти для бізнесу з огляду на завдання євроінтеграції надалі має вестися на постійній основі. Для цього в рамках мережі був заснований Комітет з розвитку сталої освіти у сфері харчової безпеки. Його очолила викладач права Державного торговельно-економічного університету Олена Севастьяненко.

Джерело

Проведення стратегічної сесії членів мережі КДК стало можливим завдяки реалізації проекту технічної допомоги, спрямованого на зміцнення спільноти вітчизняних тренерів у сфері харчової безпеки, який виконує ГО «Аналітичний центр АСУ» – член РГ2 Української національної платформи Форуму Східного партнерства, в рамках схеми регрантингу Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (FSTP), який фінансується ЄС.