Керівний комітет УНП ФГС СхП 18 січня 2023 провів онлайн засідання, яке було присвячене обговоренню планів та пріоритетів УНП на 2023 рік.

Для розгляду був запропонований наступний проект Порядку денного:

  • Підсумки Щорічної Асамблеї Форуму 2022.
  • Плани та пріоритети УНП на 2023 рік.
  • Питання підготовки Стратегічного плану УНП на наступний період.
  • Можливості в проекті “Підтримка УНП 2021-2023” на 2023 рік.
  • Прийняття нових членів до УНП.

Підсумки Щорічної Асамблеї 2022.

Члени української делегації на Асамблеї поділились своїми думками щодо програми, результатів заходу та оцінили його загалом позитивно. На думку учасників не вистачило засідань в рамках робочих груп. Сподіваємось цього року відбудуться засідання груп Форуму вживу, як це було до пандемії, тоді на Асамблеї буде тісніша комунікація з делегатами з інших країн. Звернення не ухвалювались через вірмено-азербайджанський конфлікт. на думку Руслана Гаврилюка, Національного координатора УНП, Керівний комітет ФГС СхП відкритий до таких і після Асамблеї вже ухвалив звернення щодо надання Грузії статусу кандидата. Тобто можемо і маємо використовувати такий інструмент.

Плани та пріоритети УНП на 2023 рік.

Члени КК УНП представили плани та пріоритети для своїх РГ на 2023 рік. Після обговорення було прийнято рішення, що наскрізними темами для робочих груп є:

(1) війна/відновлення (яке ми хочемо бачити зеление/цифрове/економічно та соціально справедливе
(2) адвокація членства України в ЄС.

Члени КК УНП намітили наступні стратегічні кроки:

1) Формуємо тези/меседжі від УНП назовні (продовження ініціативи СхП, інструменти, які надає СхП, переваги багатостороннього треку тощо ) 

2) Формуємо меседжі від КК до членів УНП про оновлення КК, нову ситуацію із СхП та інструменти, що надає ініціатива для набуття членства, нові приіритети УНП на 2023 рік, переваги активної участі в УНП, підтримку яку може надати УНП організаціям (в тому числі для залучення грантових коштів), інформаційну підтримку від УНП та Форуму.

3) Плануємо проведення вебінару з висвітленням можливостей, які надає членство в УНП (з залученням координаторів усіх робочих груп)

4) Формуємо стратегічні пріоритети (цілі) УНП на 2023 рік із заданням рамки для тематики ініціатив. Це стане підґрунттям для розробки нового стретегічного плану УНП на наступний період.

Марина Гутгарц, Секретар УНП, розказала про можливості в проекті “Підтримка УНП 2021-2023” – що у нас заплановано і які є фінансові можливості на 2023 рік.

Завершується 3-річний проект (2021-2023), що реалізує ІЕД. Проект має бути завершений і прозвітований вже у листопаді цього року. Отже всі активності в рамках проекту потрібно завершити у жовтні.

Члени КК УНП прийняли рішення, що варто планувати проведення Національної конференції на жовтень 2023 року.

Члени КК УНП запланували проведення Стратегічної сесії на травень-червень 2023 року.

Після ознайомлення з пакетом документів КК УНП одноголосно прийняли в члени УНП – ГО “Я і моя школа”.