26 грудня 2022 року в рамках ініціативи РГ5 УНП відбулася публічна дискусія «Хроніка війни Росії проти України: що відбувається на ринку праці в секторі МСБ».

Метою цього публічного заходу було обговорення особливостей функціонування ринку праці в Україні в секторі МСБ, інструментів аналізу ситуації та розробки системи управління ринком праці.

Валерій Рєпін, Харківська Обласна організація професійної спілки підприємців (РГ5 УНП):

Війна перевернула з ніг на голову життя українців та українського бізнесу. І люди, і бізнес спочатку були шоковані цими жахливими подіями, але згодом почали оговтуватися та пристосовуватися до нових умов. Попит на роботу — величезний. Середня кількість відгуків на вакансію зросла у декілька разів. Серед проблем, з якими зіткнулися при пошуку роботи українські спеціалісти, найчастіше зазначаються зменшення кількості вакансій у потрібній професії, а також неможливість знайти роботу з гідним розміром оплати через те, що зарплати у професії та загалом на ринку праці відчутно знизилися. Крім того, роботодавці стали більш вимогливими до кандидатів. Ринок праці перетворився на «ринок роботодавця».
Стабілізація ринку праці у післявоєнний період є вкрай важливим завданням. Незважаючи на те, що показники ринку праці змінюються шаленими темпами як в регіональному так і в галузевому аспекті, вже сьогодні потрібно працювати над цим питання та на державному рівні розробляти програми, які будуть направлені на стабілізацію ситуації в післявоєнний період.

Під час заходу презентовано результати аналізу ринку праці в секторі МСБ в умовах військової агресії проведених групою авторів в рамках виконання ініціативи «Хроніка війни Росії проти України: що відбувається на ринку праці в секторі МСБ».

До обговорення документу долучилися представники регіональних центрів зайнятості: заступник директора-начальник відділу статистики та прогнозування Харківського обласного центру занятості Толстих Анатолій Іванович, представники Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Харківській області, члени РГ5 УНП ФГС СхП, автори аналітичного документу та інші незалежні експерти.

Спікери:

  • Валерій Репін – Харківська обласна організація професійної спілки підприємців
  • Толстих Анатолій Іванович – заступник директора-начальник відділу статистики та прогнозування Харківського обласного центру занятості
  • Вячеслав Рой – Федерація професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України
  • Ігор Дубровський – Центр соціальної безпеки та регіональних ініціатив
  • Олег Верник – Всеукраїнська професійна спілка «Захист праці»

Проведення публічного заходу дозволило обговорити результати дослідження, залучити до дискусії представників органів влади на регіональному рівні, соціальних партнерів, громадські організації, які займаються дослідженням ринку праці, незалежних експертів та науковців.

За результати публічної дискусії текст аналітичного документу розісланий до центральних органів влади, які займаються регулюванням питання функціонування бізнесу та ринку праці: Міністерства соціальної політики України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

З повним текстом документу можна ознайомитись за посиланням

Джерело

Захід проведено за ініціативою Харківської Обласної організації професійної спілки підприємців в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках», що фінансується Європейським Союзом та виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.