6 грудня в рамках 14 Щорічної Асамблеї Eastern Partnership Civil Society Forum відбулася тематична сесія “Зелена реконструкція у Східному партнерстві – стійке подолання впливу війни на довкілля” (Green reconstruction in the EaP – addressing the environmental impact of the war in a sustainable way).

Україну представляли члени РГ3 УНП Руслан Гаврилюк та Наталія Андрусевич

Серед інших спікерів були офіціні особи із Представництва ЄС в Україні та МЗС Чехії.

Руслан Гаврилюк, національний координатор УНП:

Протягом останніх місяців питання оцінки впливу російської війни на довкілля України та завданої шкоди, післявоєнного відновлення є у фокусі уваги Українська платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства. Ми розглядаємо їх як тісно пов’язані, такі що потребують спільного і узгодженого вирішення, що є ключем до успішного просування на шляху до членства України в ЄС, а також досягнення сприятливого стану довкілля для кожного українця.
Враховуючи отримання у червні 2022 року статусу кандидата на членство в Європейському Союзі, зелена післявоєнна відбудова України набуває ще глибшого сенсу, фактично стає запорукою побудови успішної, конкурентоспроможної країни, що здатна стати невід’ємною частиною майбутньої кліматично нейтральної Європи.
Зелене відновлення має представляти собою системну відбудову нової моделі інфраструктури та економіки країни, що базується на принципах сталості та мінімізує наявні й майбутні ризики, з наскрізним урахуванням екологічної та кліматичної складової.
Зелений перехід забезпечить більшу економічну ефективність і конкурентоспроможність України на європейському та світовому ринках.
Основою зеленого відновлення має бути впровадження екологічних та кліматичних реформ, необхідних для отримання членства в ЄС, зокрема у відповідності до Європейського зеленого курсу.

Ці так інші ключові позиції сформовані у позиційному документів Українська платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, який невдовзі буде опублікований.

В рамках заходу обговорювалась перспектива взаємодії громадськості, європейських структур та української влади в процесі відбудови.

Дякуємо Pavel Paulie Havlíček за чудову модерацію та просування важливості теми у Чехії.

Green reconstruction in the EaP – addressing the environmental impact of the war in a sustainable way (Room – Uranus) 

Organised in cooperation with the Association for International Affairs (AMO)
Russia’s invasion of Ukraine has created massive environmental and infrastructural damage, with consequences for Ukraine but also its EaP and EU neighbours. Ukraine’s recovery should not be a return to the pre-war status but a full-fledged development and integration into the European Community based on sustainable development principles taking into account the European Green Deal. How should green reconstruction look like? What space is there for cooperation between Ukraine and its neighbours as well in the wider region of Eastern Europe?

  • Ruslan Havrylyuk, Chair, National Environmental Council of Ukraine (NECU)
  • Nataliya Andrusevych, Head of the Board, Resource and Analysis Center “Society and Environment”
  • Irina Sukhy, Co-Chair, Steering Committee, Eastern Partnership Civil Society Forum and Coordinator, EaP CSF Belarusian National Platform
  • Iuliana Cantaragiu, Expert, National Environmental Centre
  • Gregory Tsouris, Green Deal Counsellor, European Union Delegation to Ukraine (online)
  • Pavel Havlíček, Research Fellow, Association for International Affairs (AMO) (moderator)

Джерело

Звіт 14th EaP CSF Annual Assembly “Resilient Civil Society for a More Ambitious Eastern Partnership”.