5-7 грудня 2022 року в Празі відбулася Асамблея Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Нагородою Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (EaP CSF Award 2022) цього року було відзначено Громадянське суспільство України.

5 грудня в Парламенті Чехії Руслан Гаврилюк, Марина Гутгарц та Ярослав Мінкін, представляючи Українську платформу Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, отримали цю відзнаку, що символізує боротьбу українського громадянського суспільства та міжнародну підтримку України у цій боротьбі.

На церемонії були правильні промови щодо підтримки України від спікерки нижньої палати чеського парламенту Маркети Пекарової-Адамової (Markéta Pekarová Adamová), Jaroslav Kurfürst, Małgorzata Łatkiewicz-Pawlak – які запевнили, що Чехія та Польща будуть допомагати Україні так довго, як це буде потрібно.

Коментуючи присудження премії, Пекарова-Адамова зазначила, що під час відбиття російської агресії громадянське суспільство і політичне керівництво України змогло мобілізувати суспільну підтримку.

Спікерка підкреслила, що Чехія має власний історичний досвід боротьби за свободу і демократію, який символізує президент Вацлав Гавел. Тому обов’язок республіки – підтримувати демократичні цінності в інших країнах.

Також Пекарова-Адамова назвала “історичним моментом” отримання Україною та Молдовою статусу країн-кандидатів на вступ до Євросоюзу, а також те, що Грузія отримала європейські перспективи.

Вона наголосила, що “європейська сім’я має бути завжди відкрита для тих, хто готовий поважати такі базові цінності як свобода та демократія”.

Джерело

сайт ФГС СхП

Інформаційне агентство ČTK

Відео EaP CSF Civil Society Award 2022 to the Brave Civil Society of Ukraine

Відео церемонії відкриття Асамблеї ФГС СхП та вручення Премії

Більше фото тут

Детектор Медіа, 7.12.2022