8 листопада Українська платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства провела круглий стіл «Rebuild Ukraine Facility»: як виглядатиме взаємодія держави з громадянським суспільством та бізнесом».

Міжнародна спільнота високо цінує зусилля України щодо захисту свободи і демократії. Країни ЄС та світу надають потужну підтримку для того, щоб ми могли здобути перемогу. Але не менш активно міжнародна спільнота збирається допомагати і на етапі післявоєнного відновлення України. І сьогодні постає питання – на яких засадах буде відбутися така підтримка? Яким чином до її акумуляції буде долучений Уряд? Як виглядатиме взаємодія влади з структурами громадянського суспільства? Яким чином бізнес зможе отримати ресурси для відбудови країни?

На всі ці питання спробували дати відповідь учасники круглого столу «Rebuild Ukraine Facility»: як виглядатиме взаємодія держави з громадянським суспільством та бізнесом», який ГО “Аналітичний центр Аграрного союзу України” у співпраці з Торгово-промисловою палатою України провів 8 листопада 2022 року в рамках діяльності РГ2 Української Національної Платформи форуму Східного партнерства.

В центрі обговорення було комюніке Єврокомісії до Європарламенту, Європейської Ради, Ради Європейського Союзу, Європейського Соціально-Економічного Комітету та Комітету Регіонів від 18.05.2022 рокув якому європейська спільнота анонсувала механізм надання Україні міжнародної допомоги. Цей документ передбачає створення відповідних організаційних структур, прийняття законодавства, інклюзивну участь громадянського суспільства та бізнесу у відновлення економіки країни.

Однак для загалу потенційних учасників реалізації цього механізму і виконання програм відновлення країни, цей документ поки що лишається мало відомим, а закладені в ньому механізми – неусвідомленими. Тож мета круглого столу полягала у тому, щоб започаткувати обговорення механізмів надання підтримки для післявоєнної відбудови країни, з’ясувати якою має бути роль держави, бізнесу, громадських організацій, які напрями будуть приорітетним, як мають впливати на цей процес учасники українських євроінтеграційних платформ.

З вітальним словом до учасників кгруглого столу звернулася координатор РГ2 УНП СхП Ірина Куропась.

В обговоренні теми взяли участь:

  • Фарід Сафаров, заступник Міністра енергетики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації
  • Ігор Бураковський, Голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій (члени РГ2 УНП) 
  • Владислав Бережний, віце-президент ГО «Клуб економістів» (член РГ3 УС ПГС), 
  • Андрій Забловський, керівник Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України 
  • Зіновій Свереда, заступник голови Громадської ради при Львівській ОДА, доктор соціальної економіки 
  • Сергій Москвін, президент ГС «Українське об’єднання ринків капіталу» (член РГ3 УС ПГС)
  • Оксана Замора, президент асоціації проектних менеджерів України (член РГ3 УС ПГС)
  • Тетяна Васильківська, голова правління ГО «Всеукраїнське братство бджолярів України» (член РГ3 УС ПГС)

Наприкінці обговорення модератор заходу, голова правління ГО “Аналітичний центр Аграрного союзу України” (член РГ2 УНП СхП) Лариса Старікова надала інформацію про логіку документу “Ukraine Relief and Reconstruction”, на основі якого відбуватиметься післявоєнна відбудова України.

З інформацією, отриманою під час круглого столу, можна ознайомитися у відеозаписі, який надається нижче.

Інформація надана Ларисою Старіковою, ГО “Аналітичний центр Аграрного союзу України” (член РГ2 УНП СхП)

Інфоргафіка Комюніке ЄК

Програма круглого столу, 8.11.2022

Відеозапис круглого столу, 8.11.2022

Цей захід був підготовлений в рамках проекту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу. Окремі думки, озвучені на заході є виключною відповідальністю ГО АЦ АСУ і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу чи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій