В рамках проведення Щорічної конференції Української національної платформи Форуму Громадянського суспільства Східного Партнерства 1-3 листопада 2022 року, 2 листопада 2022р. відбулося засідання РГ3 «Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека» УНП ФГС СхП.

Порядок денний:

  1. Результати діяльності РГ3 від останнього засідання у вересні.
  2. Обговорення поточних викликів для екологічної громадської спільноти.
  3. Планування діяльності РГ3 у 2023 році.

Короткі підсумки засідання.

Протягом останніх 1,5 місяці РГ3 були підготовлені звернення щодо прибережних захисних смуг на островах (надіслано до Міндовкілля), а також щодо урядової ініціативи законодавчого регулювання прискореного перегляду дозвільних документів  (законопроєкт № 8058 від 19.09.2022 «Про прискорений перегляд інструментів державного регулювання господарської діяльності»). Останнє звернення планується надіслати до Уряду України з пропозицією зустрічі урядовців та громадськості для встановлення конструктивного діалогу та спільного вироблення рішень із створення сприятливого середовища для прискореного розвитку діяльності суб’єктів господарювання та економічного зростання України. Інформацію про застереження громадськості щодо урядової ініціативи буде надіслано до керівництва Європейського Союзу з метою недопущення її впровадження. Обидва звернення були також підтримані РГ5 ПГС Україна-ЄС.

В рамках проекту регрантингу «Адвокація належного екологічного врядування у регіоні Східного партнерства» до завершення 2022 р. заплановані підсумкові заходи, про що буде повідомлено учасників РГ3 для можливості участі.

Ключовою темою засідання стало обговорення спільних дій громадськості у просування екологічних пріоритетів в урядові плани відбудови України. Зокрема, учасники засідання узгодили необхідність широкої інформаційної кампанії  з просування зеленого порядку денного, зокрема з залученням учасників інших робочих груп УНП. Також учасники засідання погодили участь у комітетських слуханнях у Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування  на тему: «Вплив воєнних дій на довкілля в Україні та його відновлення до природного стану».

Члени РГ3 погодили, що плани діяльності на 2023 рік будуть формуватися навколо ключових пріоритетів, що включають рух України до членства в ЄС і відповідні виклики у більш широкій  імплементації європейських директив, порівняно з Угодою про асоціацію; необхідності відновлення довкілля та забезпечення зеленої післявоєнної відбудови України; становлення країни повноцінним учасником Європейського зеленого курсу.

Інформація надана Русланом Гаврилюком, координатором РГ3 УНП