2 листопада 2022 року в рамках щорічної конференції відбулося засідання членів РГ4 УНП

Порядок денний:

  1. Інформація про діяльність в рамках WG4 ФГС СхП та ширше залучення членів РГ4 УНП СхП до комунікацій із потенційними зарубіжними партнерами.
  2. Обговорення змін у пріоритетних сферах діяльності РГ4, які викликані російською агресією
  3. Розвиток співпраці між членами РГ4 щодо залучення фінансування з європейських фондів та фондів різних донорів, які працюють в Україні.
  4. Надання членами РГ4 інформації про плани діяльності у 2023 році
  5. Різне

Короткі підсумки обговорених пропозицій та наданих інформацій.

Учасники засідання були поінформовані про засідання WG4, яке відбулось у липні 2022 року та про участь координатора РГ4 у міністерській панелі СхП «Дослідження та інновації, яка відбулась  20 жовтня 2022 року. Було зазначено, що проблеми України є у фокусі європейських програм, які направлені на підтримку проєктних ініціатив у сфері освіти, науки, молоді та культури. Тому у цьому контексті доцільно активізувати співпрацю між членами РГ4, а також розширити комунікацію із експертним середовищем, яке працює у цій сфері.

У цьому плані показовим є ініціатива  ГО «Жіноча Професійна Ліга», яка була підтримана УНП СхП. В рамках цієї ініціативи разом із експертами з наукового та громадського середовища була підготовлена Аналітична записка «Щодо проблематики навчання та освіти дорослих у контексті набуття Україною членства у ЄС». Ця записка є також актуальною у контексті процесів зміни законодавчого поля України у цій сфері. 

ГО «Жіноча Професійна Ліга» також реалізує 4х-місячний проєкт ” Відновлюємо спроможність української жіночої мережі для адвокаційної та аналітичної діяльності”, який  отримав  у середині жовтня 2022 підтримку через схему регрантингу ФГС СхП. Проєкт буде тривати до 30 січня 2023 р. Проєкт зосереджений на відновленні спроможності української жіночої мережі, яка має 25 років діяльності в аналітиці та адвокації на національному і міжнародному рівнях; розширення прав та можливостей жінок і мережуванні.

Ще одним важливим напрямком обговорення в групі стали питання адаптації наших вимушених мігрантів, які виїхали в інші країни, особливо питання освіти дітей та підтримки контактів з родинами, які залишились в Україні.

У контексті протидії гібридним загрозам російської агресії члени групи звернули увагу на необхідність активізації діяльності протидії російським наративам в інформаційному просторі та ширшої співпраці у цій сфері з іншими групами УГП СхП.

Члени групи поділились своїм досвідом та напрацюваннями і на основі їх  інформації готується план діяльності  РГ4 на 2023 рік.

Інформація надана Іваном Кульчицьким, координатором РГ4 УНП