ГО «Аналітичний центр Аграрного союзу України» у співпраці з Торгово-промисловою палатою України та Всеукраїнською асоціацією з питань захисту прав споживачів «Споживча довіра» прагнуть згуртувати вітчизняний аграрний та харчовий бізнес для участі в проектах відбудови країни. З цією метою 27 жовтня 2022 року на платформі ZOOM була проведена фокус-група для представників бізнесу на тему «Оцінка стану продовольчої безпеки та ситуації на продовольчих ринках в регіоні».

Ще 18 травня 2022 року ЄС сформував своє бачення шляхів та методів післявоєнного відновлення України і виклав їх у зверненні Єврокомісії до Європарламенту, Євросоюзу, Європейського економічного та соціального комітету та Комітету регіонів під назвою  «Ukraine Relief аnd Reconstruction». Цим документом передбачається створення Ukraine Reconstruction Platform як єдиної точки входу донорів та інвесторів та формування і запровадження ‘RebuildUkraine’ Facility як правового механізму для підтримки грантів та інвестицій на реалізацію проектів відбудови України. Ми впевнені у тому, що аграрний та харчовий бізнес успішно доєднається до реалізації наданих можливостей, які передбачають проектний підхід і конкурентні засади. 

Для формування успішних проектів потрібно спиратися на достовірну інформацію та залучати учасників вже на самих ранніх етапах їх формування. Тож на засідання фокус-групи були запрошені компетентні особи, які добре володіють інформацією про стан справ у своїх регіонах. Отримана інформація з посиланням на доповідачів ляже в основу моніторингового звіту «Безпека і безпечність харчування під час і після війни», який формується в рамках діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства та буде враховано в подальших кроках з формування інвестиційних та донорських проектів на етапі післявоєнного розвитку аграрного та харчового бізнесу в регіонах України.

На засіданні фокус-групи інформацією про стан справ в регіонах поділилися:

 • Михайло Непран, перший віце-президент Торгово-промислової палати України
 • Ірина Куропась, координатор Робочої групи 2 Української Національної Платформи Східного партнерства ЄС
 • Віктор Тереля, начальник управління аграрного виробництва та продовольства департаменту агропромислового розвитку Закарпатської ОДА 
 • Олександр Ахунзянов, голова комітету харчової та переробної промиловості Донецької ТПП
 • Олександр Маслак, директор департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА
 • Іван Пипяк,  заступник голови облагрооб’єднання “Вінницька рада сільгоспвиробників” 
 • Володимир Цап,  представник аграрного підприємства ТОВ “Аскон”, Запорізька область
 • Надія Срібняк, представниця підприємства з виготовлення заморожених напівфабрикатів ТМ ВАМ, Івано-Франківська область
 • Олена Рожкова, представник Рівненської ТПП 
 • Олена Брюховець, керівниця ГО «Харчовий кластер Східної України»
 • Ірина Боровик, керівниця відділу Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужба Україн  
 • Олена Кулікова, президент Всеукраїнської асоціації споживачів харчових продуктів “Споживча довіра”

Програма фокус-групи

Прес-реліз фокус групи, 27.10.2022

Джерело

Цей захід був підготовлений в рамках проекту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу. Окремі думки, озвучені на заході є виключною відповідальністю ГО АЦ АСУ і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу чи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП СхП) – це мережа з понад 140 громадських організацій України, що відстоює українські інтереси в рамках Східного партнерства. Платформа є частиною Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП).

Форум громадянського суспільства Східного партнерства – унікальна багаторівнева регіональна платформа громадянського суспільства, спрямована на просування європейської інтеграції, сприяння реформам та демократичним перетворенням у шести країнах Східного партнерства – Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні. Будучи громадським елементом СхП, ФГС СхП намагається посилити громадянське суспільство у регіоні, підвищити рівень плюралізму у публічному дискурсі та політиці шляхом сприяння демократії участі та фундаментальних свобод. ФГС СхП – це позапартійна доброчесна неурядова організація.