Standing with Ukraine on its Independence Day – and every day thereafter
Josep Borrell, High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy / Vice-President of the European Commission

24.08.2022

Віце-президент Єврокомісії, Представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що в цей день і щодня треба стояти з Україною. Також він закликав задуматися над гарантіями безпеки для України.

Він заявив, що Європа повинна бути готовою заплатити ціну захисту їхньої спільної свободи та безпеки.

Він зазначив, що ЄС зі своїми партнерами продемонстрував безпрецедентну єдність і рішучість підтримувати Україну в усіх сферах.

На його думку, це не “просто” європейська війна “Ця війна спричиняє величезні наслідки по всьому світу. Найбільш вражаюче те, що це підняло ціни на енергоносії та продукти харчування. І, як завжди, ті, хто найменше здатні впоратися, страждають від найбільшого тягаря”, – сказав дипломат.

Боррель зауважив, що Євросоюз був на боці українців із самого початку війни, усвідомлюючи, що їхня спільна безпека “поставлена ​​на карту”.

Ми прийняли шість пакетів суттєвих санкцій. Ми вперше в історії профінансували доставку військової підтримки атакованій країні, щоб дати можливість Україні дати відсіч. Ми надаємо гуманітарну підтримку та макрофінансову допомогу, щоб утримати Україну “на плаву”

Віце-президент Єврокомісії заявив, що вони офіційно вирішили, що хочуть, аби Україна стала майбутнім членом ЄС, як частина родини. “ЄС і Європа кардинально змінюються через цю війну”, – сказав він.
Боррель закликав задуматися над гарантіями безпеки для України.

Боррель вважає, що наступні тижні та місяці будуть дуже складними, перш за все для українців, які платять своїм життям, а також для всіх інших європейців.

“Але ми не можемо зменшити наші зобов’язання або послабити нашу рішучість, навіть коли ціна зростає. На карту поставлено майбутнє демократії та ширші принципи європейської та навіть глобальної безпеки“, – відзначив він.

Джерело