Члени РГ3 УНП, Міжнародна благодійна організація «Інформаційний центр «Зелене досьє», Національний екологічний центр України, Міжнародна благодійна організація “Екологія-Право-Людина”, розпочали реалізацію ініціативи «Зелене відновлення: відбудова заради кращого майбутнього» в рамках проекту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Назва ініціативи: «Зелене відновлення: відбудова заради кращого майбутнього»

Організації:  Міжнародна благодійна організація «Інформаційний центр «Зелене досьє», Національний екологічний центр України, Міжнародна благодійна організація “Екологія-Право-Людина” (РГ3 УНП)

Термін: 11.07-10.10.2022

Мета. Розробити рекомендації щодо зеленого відновлення України на засадах сталого розвитку та європейської інтеграції, запропонувати їх до впровадження у галузеві й територіальні політики/ стратегії.

В рамках ініціативи експерти:

  • Розроблять рекомендації щодо зеленого відновлення України для застосування в секторальних/територіальних стратегіях та планах. Наша робота базується на попередньому й поточному досвіді діяльності наших організацій щодо впровадження принципів сталого розвитку, Європейського зеленого курсу, стандартів європейського законодавства.
  • Проаналізують  положення урядового плану відбудови України, пропозиції та дослідження громадських організацій та експертів, рекомендації міжнародних партнерів, а також актуальну інформацію, зокрема, про ті жорстокі уроки війни, які демонструють сьогодні безпомічність старих систем і сталість новітніх, які рятують життя українців.
  • Рекомендації та конкретні пропозиції щодо зеленого відновлення для різних секторів та територій будуть представлені галузевим міністерствам та регіональним структурам, поширені через соціальні мережі та медіа.

Руслан Гаврилюк, Національний екологічний центр України, координатор РГ3 УНП:

Важливо сьогодні закласти засади не відбудови минулого, а побудови майбутнього, – на засадах сталого розвитку, без повторення помилок минулого, заради кращого майбутнього.

Тамара Малькова, Міжнародна благодійна організація «Інформаційний центр «Зелене досьє»:

Інтеграція принципів зеленої політики до цього процесу від самого його початку має стати наскрізним завданням для всіх задіяних структур і всього суспільства. Розробка рекомендацій та конкретних пропозицій щодо зеленого відновлення для різних галузей та територій – необхідний крок для належної відбудови України.

Що буде в результаті?

  • Аналітичний документ буде публічно презентований, доступний на сайті платформи та організацій-учасниць, поширюватиметься до регіональних і національних структур, відповідальних за повоєнне відновлення України.
  • Принципи зеленого відновлення будуть враховуватися в планах відбудови України.

Джерело

Слідкуйте за новинами ініціативи:

https://www.facebook.com/GreenDossier

https://www.facebook.com/NECU.official/

https://www.facebook.com/epl.org.ua/

Фото Reuters

Ініціатива реалізується в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках», що фінансується Європейським Союзом, Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.