Члени РГ3 УНП, Національний екологічний центр України, Міжнародна благодійна організація “Екологія-Право-Людина”, Міжнародна благодійна організація «Інформаційний центр «Зелене досьє», РАЦ «Суспільство і довкілля» та незалежний  експерт Анна Голубовська-Онісімова розпочали реалізацію ініціативи «Реформи у сфері довкілля для післявоєнного відновлення та європейської інтеграції України» в рамках проекту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Назва ініціативи: «Реформи у сфері довкілля для післявоєнного відновлення та європейської інтеграції України»

Організації:  Національний екологічний центр України, Міжнародна благодійна організація «Інформаційний центр «Зелене досьє»,  Міжнародна благодійна організація “Екологія-Право-Людина”, РАЦ «Суспільство і довкілля» (РГ3 УНП) та незалежний  експерт Анна Голубовська-Онісімова

Термін: 01.07-31.10.2022

Мета – сформувати перелік необхідних реформ в довкіллєвій сфері необхідних для післявоєнного відновлення України та прискорення європейської інтеграції.

З квітня 2022 року, після звільнення частини території від російських окупантів, Україна почала готуватися до відновлення. Указом Президента було створено Національну раду з відновлення, розпочато роботу над планом відновлення, який був презентований в Лугано, Швейцарія. Від початку цього процесу громадськість тримає контроль на ним для забезпечення його прозорості та підзвітності, відповідності європейським цінностям, зокрема засадам сталого розвитку та Європейському зеленому курсу. Так у травні 2022 року низкою громадських організацій, зокрема членів Робочої групи 3 «Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека» Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства було оприлюднено загальні принципи зеленого відновлення України як основи майбутньої стратегії повоєнної відбудови України. У червні екологічні неурядові організації звернулися до керівництва Європейського Союзу із закликом чітко пов’язати план післявоєнної відбудови України «RebuildUkraine» з екологічними реформами та узгодженням національного законодавства з екологічним acquis ЄС.

Пріоритетом РГ3 «Довкілля, зміна клімату, енергетична безпека» Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства є адвокація «зеленої» відбудови України, що передбачає імплементацію реформ у сфері довкілля та сприятиме післявоєнному відновленню та європейської інтеграції України.


Руслан Гаврилюк, Національний екологічний центр України, координатор РГ3 УНП:

Наслідки повномасштабної російської війни проти України вже зараз є неймовірно важкими для України. Окрім тисяч втрачених життів та мільйонів зруйнованих доль, зруйновано тисячі житлових будівель та виробничих споруд, промислових та інфраструктурних об’єктів, завдано прямої шкоди нашому довкіллю – лісам, степам, водним об’єктам тощо. Україна вже зараз готується до післявоєнного відновлення, що має базуватися на принципах збереження та відтворення довкілля, кліматичної нейтральності, що є визначальними у теперішньому розвитку ЄС її політики Green Deal. Такий підхід сприятиме відбудові успішної, сучасної України, її входженню до ЄС на правах рівного партнера, що дотримується європейських цінностей, здатного бути регіональним лідером. Ключову роль мають відіграти довкіллєві реформи, що повинні охопити усі галузі економки країни з метою їх зеленої трансформації. Ці питання знаходяться у фокусі уваги Робочої групи 3 «Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека» Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства та будуть предметом ініціативи.

В рамках ініціативи буде підготовлено аналітичний документ з викладенням необхідних довкіллєвих реформ, що стане важливою складовою адвокаційної діяльності щодо подальшої інтеграції України до ЄС та набуття членства.

До підготовки документу будуть залучені організації-члени Робочої групи 3 «Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека» Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, які активно працюють в сфері екологічної політики, зокрема «Зелене Досьє», «Екологія Право Людина», «Суспільство і Довкілля», в співпраці з якими були розроблені попередні аналітичні документи, а також інші учасники робочої групи.

Джерело

Слідкуйте за новинами ініціативи:

https://www.facebook.com/GreenDossier

https://www.facebook.com/NECU.official/

https://www.facebook.com/epl.org.ua/

https://www.facebook.com/SocietyandEnvironment/

Фото 

Ken Cedeno

Maxar Technologies

Ініціатива реалізується в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках», що фінансується Європейським Союзом, Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.