Рада зовнішньої політики “Українська призма”, члени РГ1 УНП, запустили ініціативу “Нові оборонні рубежі ЄС: перспективи для України” в рамках проекту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Назва ініціативи: Нові оборонні рубежі ЄС: перспективи для України

Організація: Рада зовнішньої політики “Українська призма” (РГ1 УНП)

Термін: 11.07-10.12.2022

Мета ініціативи – проаналізувати зміни у підходах ЄС до формування політики безпеки та оборони, впроваджені в результаті російської агресії щодо України, а також знайти додаткові можливості для посилення безпеки й обороноздатності України. 

Дослідники ініціативи систематизують політичні рішення та конкретні кроки ЄС в царині побудови власної системи захисту від зовнішніх загроз. 

Ольга Чижова, Рада зовнішньої політики “Українська призма”:

Початок повномасштабного наступу на Україну 24 лютого 2022 р. призвів до колапсу політки Східного партнерства. ЄС до липня 2022 р. не спроможний був сформувати нові обриси відносин з партнерами у регіоні.
Одночасно Брюссель під час головування Франції у Раді ЄС приділяв особливу увагу внутрішнім аспектам політики безпеки й оборони. На неформальному саміті лідерів ЄС у Версалі у березні 2022 р. Члени ЄС затвердили “Стратегічний компас” як дорожню карту розвитку власної безпекової та оборонної спроможності, а також уповноважили Європейську Комісію провести аудит поточних проблем щодо безпекової та оборонної співпраці. Ця робота проводилась протягом квітня і травня, зокрема, окремий звіт був оприлюднений під час засідання Європейської Ради 30-31 травня. Для України життєво важливо відстежувати та брати участь в ініціативах ЄС, що можуть допомогти відстояти територіальну цілісність на суверенітет.  

В рамках ініціативи буде систематизовано зміни в поточних політиках ЄС, зокрема спільній політиці безпеки та оборони, а також дослідимо нові можливості для України, що виникають з прийняттям “Стратегічного компаса” (по суті, нової стратегії ЄС у сфері безпеки й оборони).

Джерело

Слідкуйте за новинами ініціативи:

https://www.facebook.com/PrismUA/

Міжнародна безпека