Київський інститут гендерних досліджень, члени РГ5 УНП, розпочали впроваджувати ініціативу “Ті, хто залишились: соціальні та економічні права жінок в Київському та Чернігівському регіоні” в рамках проекту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.

До виконання залучено експертизу Всеукраїнської профспілки працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства

Назва ініціативи: Ті, хто залишились: соціальні та економічні права жінок в Київському та Чернігівському регіоні

Організація: Київський інститут гендерних досліджень та Всеукраїнська профспілка працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства, члени РГ5 УНП

Термін: 11.07-10.12.2022

Мета: Провести аналіз та надати рекомендації щодо забезпечення соціальних та економічних прав жінок в умовах тривалих військових дій, на прикладі громад Київської та Чернігівської областей, включаючи деокуповані.

Світлана Внучко, Всеукраїнська профспілка працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства:

Одним з наслідків російсько-української війни 2022 стало стрімке зростання в Україні показника внутрішньо перемішених осіб (ВПО). За визначенням ООН ВПО – це особи чи групи осіб, яких змусили чи вони були вимушені покинути власні домівки чи місця звичного проживання, в першу чергу – через потребу уникнути наслідків військового конфлікту, проявів насильства, порушення прав людини. Серед них значна кількість жінок та дітей. Однак, значна кількість людей залишились вдома. Багато з них – жінки, зокрема з утриманцями, яких важко транспортувати. Основна задача жінок, які опинилися в умовах окупації села чи міста – зберегти життя та здоров’я своє та родини. Жінці в умовах війни складніше, тому що більш ймовірно стати об’єктом насильства зі сторони фізично сильніших людей, які можуть захотіти або заволодіти майном, позбавити їжі або питної води її саму чи членів родини за яких вона відповідальна, зґвалтувати з метою прояву домінування.
Переживши та витримавши такий складний кількамісячний психологічний, економічний, а іноді і фізичний тиск та окупацію, жінки повертаються до мирного життя. Вони стають важливою силою для відновлення повноцінного життя своїх громад, в тому числі в найбільш постраждалих від бойових дій районах, зокрема звільнених Київщини та Чернігівщини.

Реалізація ініціативи включатиме польовий та аналітичний етапи під час яких буде проведено інтерв’ювання представниць Київської, Чернігівської обл., здійснене опрацювання отриманих матеріалів та підготовлено аналітичний звіт.

Результати виконання ініціативи будуть надіслані стейкхолдерам, а також презентовані під час зустрічей та на заходах (конференціях, круглих столах) пов’язаних з тематикою ініціативи.

Джерело

Слідкуйте за новинами ініціативи:

https://kgsi.org.ua/pro-institut/projects

https://www.facebook.com/uttu.org.ua

Фото
AP Photo/Efrem Lukatsky
Сергій Нуженко, Радіо Свобода