Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини, члени РГ2 УНП, розпочала дослідження «Економіка громад і регіонів в умовах воєнного стану та пріоритети їх повоєнного розвитку» в рамках проекту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Назва ініціативи: Економіка громад і регіонів в умовах воєнного стану та пріоритети їх повоєнного розвитку

Організація: Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини (РГ2 УНП)

Термін: 04.07-30.11.2022

Мета: Дослідити економічний розвиток прикордонних з ЄС регіонів України в умовах воєнного стану, проаналізувати динаміку змін показників в різних секторах економіки та запропонувати конкретні шляхи з відбудови та модернізації економічних підвалин в Україні, які слугуватимуть локомотивом до швидкої інтеграції з Європейським Союзом.

В рамках ініціативи буде проведено дослідження економічного розвитку прикордонних з ЄС регіонів України в умовах воєнного стану, проаналізувало динаміку змін показників в різних секторах економіки та запропоновано конкретні шляхи з відбудови та модернізації економіки України. Географія дослідження – Львівська, Закарпатська, Волинська та Чернівецька області.

Сьогодні українська економіка стикнулася з небаченим за всю свою історію викликом. Повномасштабне військове вторгнення північних сусідів завдало потужного удару по всіх ланках економічної системи нашої держави. Знизилося виробництво основних видів продукції, зокрема тієї, що становить основу експортного потенціалу України. Крім того, заблоковані порти, а відтак і левова частка зовнішньої торгівлі. Нищиться транспортно-логістична, соціальна, маркетингова та інженерна інфраструктура цілих регіонів. Відбувається відтік кадрів за кордон та їх часткова передислокація на захід держави, що тимчасово викидає з активного економічного життя сотні тисяч, або й мільйони людей.
Все це ставить під загрозу можливість надійного та довготривалого закріплення успіхів збройних сил України на фронтах нинішньої війни. Адже загальновідомим є той факт, що без надійного економічного тилу досягати військових перемог доволі складно, а забезпечити стійке повоєнне зростання – фактично неможливо. Тому сьогодні вітчизняна економіка дедалі очевидніше стає одним з пріоритетних фронтів, який визначатиме як подальший перебіг військових дій, так і спроможність нашої держави успішно відбудовуватись після їх закінчення.
Часто тиражовані засобами масової інформації висловлювання окремих експертів про нібито неминучий повоєнний економічний бум в Україні та «приреченість» нашої держави на членство в ЄС і стрімку відбудову зруйнованих міст чи модернізацію інфраструктури (або навіть про її перетворення на інноваційну «мекку» майбутньої Європи) потребують критичного осмислення. Дійсно, передумови для цього є. Але без адекватних дій з боку влади, що полягатимуть у впровадженні відповідних інструментів економічної політики, значний потенціал повоєнного відродження може бути нівельованим.

Джерело

Слідкуйте за новинами ініціативи:

Головна

НА ФБ сторінці Агенції