Президент України Володимир Зеленський 18 червня вніс до Верховної Ради законопроєкт про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання домашньому насильству, відомої також як Стамбульська конвенція.

УНП ФГС СхП звертались до депутатів Верховної Ради України в 2020 році щодо ратифікації Стамбульської конвенції.

Члени Робочої групи 1 «Демократія, права людини, належне урядування та стабільність» УНП ФГС СхП та Робочої групи 2 «Свобода, юстиція, права людини» УС ПГС 2021 рокці  зверталися до депутатів Верховної Ради України з закликом щодо невідкладної ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (далі – Стамбульська конвенція) і запровадження в законодавство України міжнародні стандарти запобігання та протидії насильству щодо жінок і домашньому та гендерно обумовленому насильству.

19 червня 2022 року

ЗВЕРНЕННЯ

до депутатів Верховної Ради України

щодо ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, або Стамбульської конвенції

Ми, Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного  партнерства,  звертаємось до депутатів Верховної Ради України з закликом щодо невідкладної ратифікації  Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (далі – Стамбульська конвенція) і запровадження в законодавство України міжнародні стандарти запобігання та протидії насильству щодо жінок і домашньому та гендерно обумовленому насильству.

Важливо відзначити, що Україна брала безпосередню участь у розробці Стамбульської конвенції та підписала її ще 2011 року. Пройшло майже десять років, проте наша країна досі її не ратифікувала. Звертаємось до Вас із закликом щодо невідкладної ратифікації Стамбульської конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству, що стала результатом багаторічної поступової та фундаментальної роботи європейської спільноти з визнання проблеми насильства щодо жінок і розробки шляхів з подолання цього явища.

Ратифікація Стамбульської конвенції сприяє комплексному підходу до боротьби з насильством щодо жінок і домашнім насильством та суттєво доповнює існуючі інструменти, пропонує нові визначення термінів, посилює захист від дискримінації за ґендерною ознакою. Необхідність ратифікації Стамбульської конвенції зумовлена наближенням чинного законодавства України до законодавства Європейського Союзу, а також пов’язана із зобов’язаннями України у сфері захисту прав людини перед Радою Європи.

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства звертається до депутатів Верховної Ради України з закликом щодо невідкладної ратифікації Стамбульської конвенції і запровадження в законодавство України міжнародних стандартів запобігання та протидії насильству щодо жінок і домашньому та гендерно зумовленому насильству.

Довідкова інформація:

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП) – це мережа з понад 150 громадських організацій України, створена у 2011 р., що відстоює українські інтереси в рамках Східного партнерства. Платформа є частиною Форуму громадянського суспільства Східного партнерства – об’єднання представників громадських організацій України, Грузії, Молдови, Білорусі, Вірменії, Азербайджану, а також ЄС. Форум допомагає громадським організаціям регіону Східного партнерства адвокатувати важливі для їх країн питання на рівні ЄС, сприяє аналітично-адвокаційній діяльності та обміну досвідом між організаціями громадянського суспільства  регіону, здійснює громадський моніторинг виконання цілей Східного партнерства.