На черговому спільному засіданні Керівного комітету УНП ФГС СхП та Наглядової ради проєкту «Підтримка УНП 2021-2023», яке відбулося онлайн 17 червня 2022 року, були розглянені, обговорені та прийнято рішення щодо ініціатив, поданих від Робочих груп УНП.

ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» був обраний Секретаріатом Форуму для підтримки функцій Секретаріату УНП на 2021 -2023 роки. За проєктом УНП може підтримати по 10 ініціатив на кожен рік (2021-2023), по 2 ініціативи на кожну робочу групу. Всього проєктом заплановано підтримати 30 ініціатив за три роки. Фінансування ініціатив рівне для всіх груп. Групи самостійно вирішують, як вони витрачають кошти.

Секретаріат УНП висував декілька вимог до ініціатив:

 • Мають відповідати пріоритетам робочих груп УНП
 • Тематика ініціатив повинна відповідати пріоритетам УНП (згідно Стратегічного плану)
 • Тематика ініціатив повинна бути адаптована для відповідей на виклики, що постають перед Україною та громадянським суспільством в часи війни Росії в Україні.
 • Ініціативи повинні мати аналітичну, адвокаційну та інформаційну складову.
 • Ініціативи повинні бути підтримані членами робочих груп.

Секретаріат УНП отримав 10 ініціатив.

Марина Гутгарц, Секретар УНП ФГС СхП, представила подані ініціативи. По деяким ініціативам були надані доповнення від присутніх на засіданні учасників впровадження ініціатив.

Після активного обговорення КК УНП та Наглядова рада проекту рекомендували підтримати наступні 9 ініціатив:

РГ 1. Демократія, права людини, належне урядування та стабільність

 • Гендерні аспекти соціальної стійкості громад (Всеукраїнська організація Жіночий консорціум України)
 • Нові оборонні рубежі ЄС: перспективи для України (Рада зовнішньої політики “Українська призма”)

РГ 2. Економічна інтеграція і узгодження з політикою ЄС

 • Безпека і безпечність харчування під час і після війни (ГО «Аналітичний центр АСУ» (ГО АЦ АСУ))
 • Економіка громад і регіонів в умовах воєнного стану та пріоритети їх повоєнного розвитку (Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини)

РГ 3. Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека

 • Реформи у сфері довкілля для післявоєнного відновлення та європейської інтеграції України (Національний екологічний центр України,  РАЦ «Суспільство і довкілля», Міжнародна благодійна організація «Інформаційний центр «Зелене досьє», Міжнародна благодійна організація “Екологія-Право-Людина” та незалежний експерт Анна Голубовська-Онісімова)
 • Зелене відновлення: відбудова заради кращого майбутнього (Міжнародна благодійна організація «Інформаційний центр «Зелене досьє», Національного екологічний центр України,  Міжнародна благодійна організація “Екологія-Право-Людина”)

РГ 4. Контакти між людьми

 • Зелений перехід: загрози та можливості (Центр розвитку Пангея Ультіма)

РГ 5. Соціально-трудова політика та соціальний діалог

 • ТІ, ХТО ЗАЛИШИВСЯ: соціальні та економічні права жінок в Київському та Чернігівському регіоні (Київський інститут гендерних досліджень)
 • Хроніка війни Росії проти України: що відбувається на українському ринку праці в секторі МСБ (Харківська обласна організація професійної спілки підприємців)

На засіданні члени КК УНП розглянули звернення від одного з членів Білоруської національної платформи ФГС СхП з пропозиціями про співпрацю. Одноголосно було прийнято рішення,  що в умовах війни налагодження співпраці в запропонованому форматі неможливо.

Було прийнято рішення провести засідання КК УНП найближчим часом для обговорення участі в засіданнях Робочих груп Форуму (червень-липень 2022) та планів діяльності.

Проект «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках»  фінансується Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та Європейським Союзом