Звернення Керівного комітету Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства до членів Форуму громадянського суспільства СхП

11 квітня 2022

Після восьми років гібридної війни, розпочатої РФ проти України в 2014 році, 24 лютого 2022 року наша країна зазнала відкритого широкомасштабного збройного вторгнення РФ. Досягнення сучасної цивілізації дозволяють кожному бути глядачем військових звірств, вчинених РФ в режимі реального часу. Але це не голлівудський фільм. Невиправдана і кровопролитна війна принесла Україні небачену кількість смертей, страждань і руйнувань. Наразі з країни виїхало близько 4 мільйонів людей, 10 мільйонів покинули свої домівки. Багато міст були майже повністю зруйновані – Маріуполь, Харків, Волноваха, Чернігів, Ірпінь, Буча, Ворзель, Макарів та інші. У країні більше немає безпечного місця – ракетні удари день у день поступово руйнують всю країну.

За даними Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні після збройного нападу Російської Федерації на Україну 24 лютого наявні переконливі ознаки того, що сталися серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини.

Вражають навіть підтверджені статистичні дані, які в умовах війни не можуть бути повними. Станом на 5 квітня Моніторингова місії ООН з прав людини в Україні зафіксувала 3776 випадків загибелі або поранення цивільних осіб: 1563 загиблих, у тому числі 130 дітей; і 2213 поранених, у тому числі 188 дітей. Фактичні втрати значно вищі, оскільки дані з Маріуполя та низки інших оточених населених пунктів, або тих, за які йдуть бої, поки не включені. За даними Офісу Генерального прокурора України, станом на 11 квітня майже 525 дітей постраждали з початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. З них 183 загинуло та понад 342 поранено.

Пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 533 заклади освіти, 300 дитячих садочків, 196 медичних закладів, 129 заводів та підприємств. Пошкоджено чи зруйновано вже 6 800 житлових будинків.

Жорстокість росіян не має меж. Світ нещодавно здригнувся від жахливих кадрів з Бучі, Ірпіня, інших містечок біля Києва. Такі знущання і геноцид українського народу  продовжується і в інших регіонах, де ступає нога російського солдата. Путін не зупиняє своїх вояк, які щодня і щогодини нарощують військової злочини в донедавна мирній Україні.

Тому ми звертаємось до вас про допомогу Україні в цей визначальний для нашої країни період часу.

Ми висловлюємо подяку Національним платформам Форуму за висловлену підтримку та засудження російської війни проти України і звертаємось до всіх національних платформ та окремих членів Форуму сприяти припиненню цієї невиправданої та кривавої російської агресії.

Ми закликаємо:

  • поширювати достовірну інформацію про російську військову агресію в Україні,  висвітлювати воєнні злочини РФ в Україні, боротися з російськими фейками про цю війну в ваших країнах, що є одним із ключових інструментів війни путінської Росії;
  • допомагати міжнародним організаціям у документуванні воєнних злочинів РФ відповідно до міжнародних стандартів, а також наслідків воєнних дій РФ для довкілля;
  • звертатися до урядів ваших країн та міжнародного співтовариства для засудження дій РФ та її ізоляції;
  • допомагати біженцям з України, які вимушено покинули свою батьківщину, а також допомагати українським організаціях громадянського суспільства;
  •  допомагати правоохоронним органам своїх країн попереджати сексуальне та гендерно обумовлене насилля до біженців з України.

Ми усвідомлюємо, що від результатів цієї війни залежить майбутнє усього регіону Східного партнерства. В припинені імперських амбіцій сучасної Росії, на нашу думку, зацікавлена не лише Україна, але й усі інші країни регіону. Участь організацій громадянського суспільства може зробити важливий внесок для досягнення миру та стабільності в регіоні.

Члени Керівного комітету Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства

ЗАВАНТАЖИТИ Звернення КК УНП до членів Форуму громадянського суспільства СхП щодо війни в Україні, 11 квітня 2022