Вдосвіта 24 лютого Росія обстріляла ракетами цілі по всій Україні, вдерлася військами вздовж усієї лінії кордону. Почала жорстоку, загарбницьку, безпрецедентну для Європи з часів Другої Світової, війну.

Молодіжна організація “СТАН” (члени РГ4 УНП) організувала в офісі в Івано-Франківську шелтер для людей, які їхали із найнебезпечніших міст. Перших переселенців у ресурсному центрі зустріли ще 24 лютого. Крім того, зараз тут працюють представники організацій Українська Призма з Чернігова (члени РГ1 УНП), КримSOS із Києва, благодійного фонду Карітас Харків.

СТАН працює з шелтерами в смт Лисець біля Івано-Франківська, у Ворохті, у Чернівцях, у Бакоші Закарпатської області.  Координатори цих прихистків — старі друзі та партнери організації, випускники її освітніх програм. Станівці зараз розробляють програми психологічної та юридичної підтримки. Працюють над освітніми проєктами для дітей, які вже впроваджуються в партнерських шелтерах.

ГО “Національний екологічний центр України” (НЕЦУ) розпочала безстрокову кампанію зі збору коштів на підтримку українців і сил територіальної оборони України (ТРО) на місцях для наближення нашої спільної перемоги добра над злом.

– НЕЦУ збирає інформацію про потреби людей і сил ТРО на місцях

– НЕЦУ моніторить наявність товарів (зі списку потреб) де-інде: в Україні, Європі, світі.

– НЕЦУ оплачує товар і його доставку до місця призначення або безпосередньо або через спонсорів, а також моніторить його отримання кінцевим адресатом.

Волонтери родом з Чернігова, які мешкають по всьому світу, об’єдналися в ініціативу “Залізний кулак Чернігова”, щоб рятувати рідне місто. “Українська призма” (члени РГ1 УНП) теж родом з Чернігова і приєдналися до мережі.

Члени команди «Української призми» ініціювали гуманітарну допомогу жителям Чернігова.

Центр “Жіночі перспективи” (члени РГ1 УНП) відкрив прихистки для внутрішньо переміщених осіб у Львові

Щоб допомогти, правозахисна організація «Центр Жіночі перспективи» перетворила свій притулок від домашнього насильства (Львів, західна Україна) на притулок для біженців.

Організація спеціалізується на боротьбі з гендерним насильством і тепер переклала свою роботу на надання термінової гуманітарної допомоги біженцям. У більших приміщеннях вони можуть розмістити 30-50 осіб. Вони також переобладнали своє офісне приміщення в притулок для невідкладної допомоги для додаткових 10 осіб, оскільки знайти житло надзвичайно важко.

Окрім їжі та місця для проживання, Центр Жіночі Перспективи також надає невідкладну психологічну підтримку. Багато людей, які потрапляють у притулки, травмовані наслідками війни.