Військові дії на території України призвели до виникнення багатьох соціальних і гуманітарних проблем, а також спричинили серйозні загрози аварійних ситуацій техногенного характеру, заподіяних діями окупантів.

Ризики для населення, пов’язані із пошкодженням об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, турбують в цей час по-особливому, адже в умовах відсутності контролю та можливостей ліквідації їх негативних наслідків, потенційно збільшуються масштаби негативного впливу.

Експерти Environment People Law (EPL)/Екологія – Право – Людина (ЕПЛ) збирають та аналізують інформацію про вплив війни на довкілля.

Юристи ЄПЛ ретельно аналізують 14 екологічних конвенцій та шукають механізми захисту довкілля. Юристи також аналізують міжнародне кримінальне право та міжнародне гуманітарне право через призму навколишнього середовища.

Екологічні науковці ретельно збирають факти знищення навколишнього середовища, роблять їх аналіз, вивчають методи розрахунку шкоди, завданої довкіллю. Експерти організації збирають інформацію в таблиці “Злочини РФ проти природи України”. Має такі розділи: охороняються території, промислові споруди, забруднення морської піхоти, вплив різних видів бомб і ракет, забруднення мін, пожежі, стан зоопарків і притулків для тварин, загибель

ЕПЛ відновило в березні перерваний воєнними діями в Україні онлайн курс щодо довкіллєвих аспектів управління територіальними громадами. Учасники матимуть можливість прослухати ще 2 модулі, присвячені охороні та раціональному використанню земель громадами, а також участі громад  в управлінні лісами.

Національний екологічний центр України збирає дані про впливи російської воєнної агресії проти України на наше довкілля. Дані будуть використані для суду над російським режимом, компенсації наслідків та стягнення коштів для відновлення довкілля України.

Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля» 25.03.2022 взяв участь в дискусії «Екологічна катастрофа в Україні – військовий злочин Росії» та розповів про руйнівний вплив війни на наше довкілля та що саме Україні потрібно буде з цим боротися (відео англійською).

Інформаційний центр «Зелене досьє» готує періодичну інформаційну добірку та постійно оновлюється інформація за темами:

  • Солідарність з Україною
  • Робота та притулок для українців
  • Фонди для українців

Організації закликають екологічну громадськість виступити проти дій агресора.

Фото ілюстративне: censor.net