Заява Високого представника від імені ЄС щодо ситуації на сході України та нарощування Росією військової присутності

Масштабне нарощування Росією військової присутності в Україні та довкола її кордонів залишається предметом глибокого занепокоєння. Європейський Союз закликає Росію до деескалації шляхом істотного відведення її збройних сил від українських кордонів.

Поточна ескалація поглиблюється внаслідок збільшення протягом останніх днів кількості порушень режиму припинення вогню вздовж лінії дотику на сході України. ЄС засуджує використання важкого озброєння та безладний обстріл житлових районів, що є прямим порушенням Мінських домовленостей та міжнародного гуманітарного права. Ми вітаємо стриманість України в умовах постійних провокацій та спроб дестабілізації. Ми підтримуємо пропозицію Спеціального представника ОБСЄ щодо скликання позачергової сесії Тристоронньої контактної групи (ТКГ) задля послаблення поточної напруженості та закликаємо всіх учасників ТКГ взяти участь у цих вкрай необхідних зусиллях, спрямованих на врегулювання поточної ситуації дипломатичним шляхом.

ЄС надзвичайно стурбований тим, що інсценовані події можуть, як нещодавно зазначалося, бути використані в якості приводу для можливої військової ескалації. ЄС також спостерігає збільшення кількості маніпуляцій інформацією з цією метою. У цьому контексті ми висловлюємо нашу тверду підтримку Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ, спостерігачі якої відіграють ключову роль у зусиллях з деескалації. Учасникам Місії має бути дозволено виконувати свій мандат у повному обсязі, без обмежень щодо їхньої діяльності та свободи пересування на благо та безпеку людей на сході України.

Європейський Союз не бачить підстав для звинувачень з боку непідконтрольних уряду районів Донецької та Луганської областей стосовно можливого нападу України. ЄС закликає Росію до змістовного діалогу, дипломатії, прояву стриманості та деескалації.

Як зазначалося раніше, будь-яка подальша військова агресія Росії проти України призведе до суттєвих наслідків та серйозних втрат, включно з обмежувальними заходами, узгодженими з партнерами.

Європейський Союз підтверджує свою непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Джерело

Фото www.euneighbours.eu/