Представляємо дослідження ГО «Бюро соціальних та політичних розробок» (члени РГ1 УНП) «Підвищення обізнаності суспільства щодо боротьби зі стереотипами та гендерною нерівністю, ризиками насильства над жінками та домашнього насильства і міжнародними стандартами в цій сфері»

Продовжуємо знайомити з результатами ініціатив, які були підтримані УНП в 2021 році в рамках проекту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП ФГС СхП) в 2021-2023», який адмініструє Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, що фінансується Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та Європейським Союзом.

Мета ініціативи. Забезпечення участі громадськості зокрема організацій членів УНП СхП в адвокації ратифікації Стамбульської Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та розробка пропозицій щодо шляхів з подолання в сфері насильства щодо жінок та гендерно зумовленого насильства невідкладні заходи, спрямовані на попередження та мінімізацію домашнього насильства, незворотності покарання за насильство та наданні максимальної підтримки і допомоги потерпілим особам, особливо дітям, людям похилого віку та особам з інвалідністю. Підвищення обізнаності суспільства щодо боротьби зі стереотипами та гендерною нерівністю, ризиками насильства над жінками та домашнього насильства і міжнародними стандартами в цій сфері.

В рамках ініціативи було проведено дослідження, яке висвітлює сферу запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству, містить розробки пропозицій щодо шляхів з подолання насильства щодо жінок та гендерно зумовленого насильства,  невідкладних заходів спрямованих на попередження та мінімізацію домашнього насильства,  незворотності покарання за насильство та наданні максимальної підтримки і допомоги потерпілим особам, особливо дітям, людям похилого віку та особам з інвалідністю, а також висвітлює сферу діяльності Законів України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” зі змінами та доповненнями 2019 році, «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні»  та рекомендації що стосуються  прийняття проекту Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації (№5488), ратифікації Стамбульської конвенції.

Інформаційна та адвокаційна кампанії

Ростислав Дзундза (ГО «Бюро соціальних та політичних розробок») представив результати ініціативи під час робочої зустрічі асоційованих членів МФО «Права людини та здоров’я нації» 18 жовтня 2021 року

В рамках ініціативи було напрацьовано пропозиції щодо шляхів з подолання в сфері насильства щодо жінок та гендерно зумовленого насильства.

Було підготовлено проект Звернення до депутатів Верховної Ради України РГ 1 «Демократія, права людини, належне урядування та  стабільність» УНП ФГС СхП та РГ 2 «Свобода, юстиція, права людини» УС ПГС,  з закликом щодо підтримки проекту  Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні  правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації» (реєстр. № 5488 від 13.05.2021 р.), що включений до порядку денного шостої сесії роботи парламенту та невідкладної ратифікації Стамбульської Конвенції.

Адвокаційна кампанія була спрямована на депутатів ВРУ  – Булах Л.В, Яковлева Н.І, Тарасенко Т.П. та Урядову уповноважену з питань гендерної політики Левченко К.Б.

ЗАВАНТАЖИТИ Аналітична записка “Підвищення обізнаності суспільства щодо боротьби зі стереотипами та гендерною нерівністю, ризиками насильства над жінками та домашнього насильства і міжнародними стандартами в цій сфері”, 2021


Відео запис презентацій ініціатив
 на Щорічній конференції УНП ФГР СхП, 9-10 листопада 2021

Ініціатива реалізована в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках», що фінансується Європейським Союзом, Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.