Який стан належного екологічного врядування у країнах Східного партнерства та що потрібно, щоб його покращити, – громадські організації із Грузії, Молдови та України розпочинають спільний проєкт. За його результатами вони сформують рекомендації з впровадження належного екологічного врядування для регіону СхП.

Протягом 2022 року організації RICDOG (Грузія), Національний екологічний центр(Молдова) та Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля» (Україна, члени РГ3 УНП) оцінять стан належного екологічного врядування (НЕВ) у трьох країнах Східного партнерства. Це допоможе зрозуміти проблеми НЕВ та надати конкретні рекомендації для національних органів влади, Європейської комісії та громадянського суспільства. Через історії успіху з Грузії, Молдови та України організації поділяться досвідом з іншими країнами СхП та сформулюють спільні політичні рекомендації для регіону.

“Ефективне застосування принципів належного екологічного врядування допоможе пришвидшити темпи реформ у сфері охорони довкілля та зміни клімату в трьох асоційованих країнах, – зазначила Наталія Андрусевич, керівниця РАЦ “Суспільство і довкілля”. – Також це сприятиме  долученню Грузії, Молдови та України до загальноєвропейських процесів зеленої трансформації.”

У рамках проєкту «Адвокація належного екологічного врядування у регіоні Східного партнерства»  заплановано:

  • розробити методологію та оцінити впровадження НЕВ у Грузії, Молдові та Україні;
  • провести круглий стіл для представлення та обговорення оцінки та рекомендацій щодо впровадження НЕВ у регіоні СхП;
  • підготувати та презентувати брошуру про найкращі практики НЕВ у Грузії, Молдові та Україні.

Належне екологічне врядування (НЕВ) є ключовою передумовою для досягнення стійкості навколишнього середовища та клімату. Це підтверджує Люксембурзька декларація про співробітництво у сфері навколишнього середовища та зміни клімату у Східному партнерстві. Також НЕВ входить до вимог Угоди про асоціацію трьох країн Східного партнерства (Грузія, Молдова та Україна).

The project benefits from support through the EaP Civil Society Forum Re-granting Scheme (FSTP) to Members and is funded by the European Union as part of its support to civil society in the region. Within its Re-granting Scheme, the Eastern Partnership Civil Society Forum (EaP CSF) supports projects of its members that contribute to achieving the mission and objectives of the Forum.

Grants are available for CSOs from the Eastern Partnership and EU countries. Key areas of support are democracy and human rights, economic integration, environment and energy, contacts between people, social and labour policies.

Інформація надана Наталею Анррусевич (Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля», члени РГ3 УНП)