19 та 26 листопада 2021 року  УНП ФГС СхП в рамках програми посилення спроможності організацій-членів Платформи провела вебінар “Влада та громадянське суспільство: взаємодія в рамках громадського та соціального діалогу.”

Організація вебінару викликана необхідністю формування спільного поля знань задля розробки концепції громадянського діалогу в Україні та її подальшої реалізації у практичному полі. Учасники представляли різні сектори публічної політики: центральну та місцеву владу, органи місцевого самоврядування, громадські організації та громадянські ініціативи.

Повсякденне, звичаєве застосування якогось терміну часто призводить до того, що ми не
встигаємо замислитися над його змістом. «Діалог» – слово, що стало ледь не модним! Але ж мода
не завжди дає змогу зосередитись на сенсі. Останніми роками ми спостерігаємо сплеск розвитку
різноманітних «діалогових ініціатив». В чому їх сенс? В чому сенс «громадського діалогу» або
«діалогу соціального»? Це просто слова, чи то опис кордонів конкретної взаємодії задля
досягнення конкретної мети?

В ході вебінару були розглянуті питання:
– публічна сфера та публічна політика як простір конфлікту;
– діалог як форма комунікації та як спосіб управління конфліктами у публічній політиці;
– Форми участі громадськості в процесі прийняття політичних рішень;
– Ефективність взаємодії ОГС та органів влади в Україні: критерії,
проблеми, напрями оптимізації

Під час вебінару учасники спільно розбиралися в сенсі діалогу як основи публічної політики. І спільно
зробили нариси того, що має бути в Україні. Під час роботи учасники дізналися, які інструменти діалогу вже надбали статусу «технічних», а які ще потребують оформлення.

Результатом була дискусія стосовно співвідношення понять  «суспільний діалог», «громадський діалог» та  «соціальний діалог». Розмова мала цікавий професійний характер, що надало змогу окреслити напрями подальшої спільної роботи.

Тренери:
Валерій Рєпін: голова Харківської обласної організації професійної спілки підприємців
Ігор Дубровський: голова ГО «Центр соціальної безпеки та регіональних ініціатив», тренер-спікер «Школи Соціальних посередників», кандидат соціологічних наук.

Наступний модуль буде проведено 26 листопада 2021 року і буде сфокусовано на формах діалогічної взаємодії та роботі на критеріями ефективності діалогів інституцій громадянського суспільства та влади в сучасних умовах.

Організатори вебінару вдячні усім учасникам та сподіваються на плідну співпрацю у подальшому.

Інформація надана Ігорем Дубровським, головою ГО «Центр соціальної безпеки та регіональних ініціатив» (РГ5 УНП), тренер-спікером «Школи Соціальних посередників», кандидат соціологічних наук.

Програма вебінару

Захід проводиться в межах проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках», що фінансується Європейським Союзом, Форумом громадянського суспільства Східного партнерства і виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.