9-10 листопада відбулася онлайн Щорічна конференція Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Програма Щорічної конференції була насичена та різноманітна.

Познайомимося з результатами Щорічної конференції УНП більш ґрунтовно.

В рамках конференції 9 листопада 2021 відбулась відкрита панельна дискусія «Україна напередодні саміту Східного партнерства: досягнення і виклики».

У 2020 році завершився поточний цикл Європейської політики Східного партнерства (СхП), який пройшов під знаком завдань, визначених у Спільному робочому документі «20 ключових досягнень до 2020 року». Протягом останніх років як ЄС, так й країни-учасниці СхП працювали над баченням нових цілей та завдань СхП.

Україна постійно заявляє про інтерес до поглиблення співпраці в рамках СхП у форматі Тріо, яке включає Грузію, Молдову та Україну. Це країни, які підписали Угоди про асоціації з ЄС та прагнуть стати членам ЄС. Співпраця з ЄС у форматі трьох країн була відзначена як пріоритетна у останній заяві Саміту Україна-ЄС.

Під час заходу були почуті як думки офіційних представників, так й бачення громадянського суспільства щодо ролі України в Східному партнерстві, її ключових цілей після 2020 року та як нова політика СхП вирішуватиме виклики, з якими зіштовхуються як країни регіону, так й їх громадянське суспільство. Учасники обговорили кроки та виклики напередодні 6-го саміту Східного партнерства (15 грудня 2021 р.), а також амбіції та політичні цілі, викладені в нових політичних документах.

Модератор: Сергій Сидоренко, редактор «Європейської правди»

Спікери: 

 • Вадим Галайчук, депутат Верховної Ради України, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом
 • Марина Михайленко, Директор Департаменту ЄС і НАТО Міністерства закордонних справ України
 • Стеблиненко Віктор – Керівник експертної групи з питань юстиції та соціально-гуманітарних питань Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України
 • Юрій Вдовенко, Національний координатор УНП, Центр транскордонного співробітництва
 • Сергій Герасимчук, Рада зовнішньої політики “Українська призма”

Юрій Вдовенко, Національний координатор УНП, звернув увагу, що учасники Конференції, це ті люди, які впроваджують різні ініціативи в СхП, створюють той позитив, про який ми можемо говорити. Національний координатор вважає, що Східне партнерство – це не про домашнє завдання для України, це більше про можливості для України розвивати різні сектори, наближатись до Євросоюзу. Юрій Вдовенко зауважив, що насьогодні для громадянського суспільства та органів влади першочерговим питанням є, щоб Саміт СхП в грудні максимально був використаний для того, щоб позиції України були почуті і враховані. Щоб Саміт став відправною точкою, яка дозволила б трансформувати політику. Громадянське суспільство використовує свої комунікаційні можливості для донесення своєї позиції на різних майданчиках. Очільник УНП закликав Євросоюз зауважити, що зовнішнє середовище змінюється, то має змінюватись і формат Східного партнерства.

10 листопада 2021 були презентовані ініціативи, підтримані УНП в 2021 році. Організації-члени УНП, які реалізовують ініціативи в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства 2021-2023 (ФГС СхП)», який адмініструє Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, що фінансується Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та Європейським Союзом, розповіли про результати і успіхи в межах своїх ініціатив.

Під час Щорічної конференції діючі координатори прозвітували про діяльність у робочих групах (жовтень 2020 – вересень 2021), з часу останньої Щорічної конференції, яка відбувалась 28-30 жовтня 2020 р.

Звіт координатора УНП Юрія Вдовенка

Звіти координаторів РГ та представлення планів на 2022 рік 

 • Робоча група 1: Демократія, права людини, належне урядування та стабільність, координатор Ростислав Дзундза 
 • Робоча група 2: Економічна інтеграція і узгодження з політиками ЄС, координатор Ірина Куропась (презентація)
 • Робоча група 3: Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека, координатор Руслан 
 • Гаврилюк (презентація)
 • Робоча група 4: Контакти між людьми (координатор Іван Кульчицький) 
 • Робоча група 5: Соціально-трудова політика та соціальний діалог (координатор Світлана 
 • Внучко) 

Завершилась конференція обговоренням членами УНП, під час якого учасники напрацювали низку ідей для спільної діяльності в найближчі місяці.

Програма Щорічної конференції УНП, 9-10.11.2021

Публічна дискусія «Україна напередодні саміту Східного партнерства: досягнення і виклики», 9.11.2021

Відео запис Публічної дискусії «Україна напередодні саміту Східного партнерства: досягнення і виклики», 9.11.2021

Стаття на Укрінформ (директор Департаменту ЄС і НАТО Міністерства закордонних справ України Марина Михайленко під час дискусії “Україна напередодні саміту Східного партнерства: досягнення і виклики”), 9.11.2021

Стаття на Укрінформ, 9.11.2021 (англійською)

Презентація ініціатив РГ УНП (в рамках Щорічної конференції), 10.11.2021

Відео запис Презентації ініціатив РГ УНП (в рамках Щорічної конференції), 10.11.2021

Звіт Національного координатора Юрія Вдовенка

Звіти координаторів Робочих груп (жовтень 2020 – вересень 2021)

Захід відбувся в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках», що фінансується Європейським Союзом, Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.