27 жовтня 2021 у прес-центрі Українського кризового медіа-центру відбулася відбувся брифінг за ініціативи коаліції громадських організацій з вимогою обговорення критеріїв та плану дій майбутнього очільника міністерства.

Громадські організації нагадали про діючий євроінтеграційний порядок денний в сфері захисту довкілля, прогалини в його виконанні, а також поставили вимоги до кандидатів на посаду міністра.

В заході брали участь експерти організацій-членів УНП.

Олена Кравченко, директорка МБО «Екологія Право Людина» (РГ3 УНП) зазначила, що не тільки експертне середовище, але і громадянське суспільство висловлює занепокоєння, що охорона довкілля на другорядному місті, що постійно йдуть торги кому віддати Міндовкілля.

Руслан Гаврилюк, голова Національного екологічного центру України (РГ3 УНП), зазначив, що громадськість вже не один рік висловлює критерії до міністра екології, проте, не отримує потрібної кандидатури та вважає, що якщо Україна хоче стати частиною Європейського Союзу, треба мати сильного міністра, який мав би повноваження на рівні заступника голови Кабінету Міністрів України для координації реформ, які б відповідали зеленій трансформації ЄС, що передбачена Європейським зеленим курсом. «Від імені українських проєвропейських екологічних громадських організацій, що об’єднані в платформи громадянського суспільства, які діють в рамках Угоди про асоціацію та ініціативи Східного партнерства, вимагаємо від Верховної Ради України, як від органу влади, який буде призначати міністра, врахувати зазначені громадськістю критерії і обрати відповідну кандидатуру на посаду міністра», – відмітив Руслан Гаврилюк.

Сергій Шаповалов, аналітик Фонду “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва” (РГ1 УНП) представив результати опитування проведеного Фондом спільно з Центром політичної соціології в серпні 2021 року. З результатами опитування 26% українців вважають проблеми екології однією з найактуальніших загроз для країни. 64% українців вважають, що за останні декілька років екологічна ситуація у місцевості, де вони проживають, стала гіршою.

Джерело (відео запис брифінгу)