Триває впровадження проєкту ФГС СхП «Підготовка Policy Paper щодо управління транскордонними Смарагдовими об’єктами Смарагдової мережі України, Республіки Білорусь та Республіки Молдова».

Команда з реалізації Проєкту  виконала завдання №4 з підготовки переліку видів, що становлять загальний природоохоронний інтерес для сусідніх країн для транскордонних Смарагдових об’єктів. Для виконання завдання були залучені науковці України, Республіки Білорусь та Республіки Молдова, що  підсилює  співпрацю щодо обміну досвідом,  найкращих практик та взаємодіючого навчання  членів Східного партнерства

Перелік видів представлений агрегованим даними щодо охоронних видів, як, наприклад, численність виду і процент Європейської популяції та  тренд в Україні, Республіки Білорусь та Республіки Молдова, що можуть виступати індикатором якості збереження видів.

Ці додаткові агреговані дані щодо видів тварин додають потенціал для проведення статистичного аналізу, які будуть використані  у звітно-узагальненому форматі для обміну даними з EU  та між країнами, міністерствами, ОТГ, громадськими організаціями для  досягнення конкретних цілей щодо збереження видів.

Інформація надана: Кохан Олег, координатор проєкту, екологічний експерт, директор БО «Інтерекоцентр», Україна (РГ3 УНП)