4 жовтня 2021 року на платформі ZOOM відбулося чергове засідання РГ2. Метою засідання було скоординувати  поточної діяльності РГ2  та запланувати  діяльність та заходи  на наступні 1- 2 місяці.

Засідання пройшло згідно запланованого порядку денного.

1. Знайомство з новим членом РГ 2 –  ГО «Українська Асоціація Оцінювання»(УАО) 

Ольга Красовська, голова ГО «Українська Асоціація Оцінювання»(УАО) розповіла про історію створення, мету та поточну діяльність .

“Мета УАО –  це сприяти використанню оцінювання як інструменту належного врядування для покращення прозорості, підзвітності, результативності та ефективності державного управління, громадянського суспільства та приватного сектору”, –  наголосила пані Ольга.

Основними напрямками роботи даної організації є:

 • створення платформи для обміну досвідом та співробітництва із експертами, інституціями та організаціями шляхом використання соціальних мереж та веб-сторінки;
  • проведення семінарів, тренінгів, круглих столів, досліджень, робочих зустрічей та конференцій;
  • формування бібліотеки інформаційних ресурсів;
  • поширення інформації та публікації ;
  • узгодження термінології, вироблення норм, принципів та стандартів у сфері оцінювання;
  • взаємодія з державними органами, громадськими та приватними організаціями

І наостанок, Ольга Красовська підкреслила, що планується провести тренінг для членів УНП з питань моніторингу та оцінки, що викликало велике зацікавлення серед присутніх, адже ця тема є надзвичайно важливою та актуальною для менеджерів проектів. 

Знайомтесь з презентацією організації.

2. Інформація про тренерську мережу і кластер доброчесних виробників харчових продуктів.

Наступнне питання презентувала Лариса Старікова ( ГО “Аналітичний центр Аграрного союзу України”).

Тренерська мережа КДК (Компетентність долає корупцію) – це добровільна спільнота тренерів, експертів та консультантів, озброєних компетентностями, які необхідні для підготовки бізнесу до державних перевірок, створення саморегулівних систем ринкового контролю за безпечністю та якістю аграрної і харчової продукції, виведення продукції українського виробника на зовнішні ринки. Місією є забезпечення освіченості підприємств аграрного сектору та харчової промисловості щодо державного контролю за безпекою та якістю аграрної та харчової продукції та професійна допомога у виконанні вимог вітчизняного та міжнародного законодавства щодо безпечності продуктів харчування” – наголосила пані Лариса.

3. Напрацювання ідей – тематик для обговорення на щорічній конференції

Координаторка РГ2, Ірина Куропась,  запропонувала усім присутнім обдумати, яким чином група могла б доєднатися до формування порядку денного щорічної конференції УНП. Обговорили оновлений порядок денний задля відновлення, стійкості та реформ Східного партнерства, який був оприлюднений  в липні цього року. Більш детальніше можна ознайомитися  за посиланням. Учасники прийняли рішення подумати над тематиками і напрямками в рамках яких могли б бути залученими до щорічної конференції

4. Можливості для РГ2

“Мережі ГО в багатьох випадках працюють, коли учасники розуміють, що через мережування вони підвищують свою конкурентоздатність з різних аспектів. Тобто через мережі, коаліції вони мають ширший доступ до ресурсів, аудиторії, досвіду, інтелектуальних ресурсів. І там, де  розуміння цього, це працює. Ми мережа організацій, які мають спільні цінності – і це дуже важливо, кожен має експертизу в певній сфері, краще розуміється на одному чи іншому аспекті євроінтеграції, але спільно, ми можемо набагато більше, ніж по одному” – зауважила Ірина Куропась перед тим, як запропонувати усім присутнім подумати над ідеєю подати спільний проєкт на міжнародний фонд. 

5. Різне

В рамках цього питання було презентовано дві  ініціативи від представників РГ2 УНП  в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу. А саме, “Трансформація громадянського суспільства в Україні в економічному та євроінтеграційному вимірі”(Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини) та «Вирівнювання політики інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС та гармонізації цифрових ринків СхП» («Центр розвитку інновацій»).

Інформація надана Іриною Куропась, координаторкою РГ2 УНП