Апарат Верховної Ради України спільно з Фондом Східна Європа 13 вересня 2021 року провели щомісячну зустріч з представниками міжнародних організацій, які надають технічну допомогу Парламенту, під час якої було презентовано результати дослідження на тему «Деякі підсумки законодавчої роботи за період п’ятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання», проведеного Фондом Східна Європа.

Член керівного комітету Української національної платформи Форуму Східного партнерства, голова Національного екологічного центру України Руслан Гаврилюк, коментуючи представлений аналіз підсумків роботи Верховної Ради України відзначив відсутність системного аналізу євроінтеграційної складової в роботі українського парламенту. Зокрема, не охоплено стан реалізації в законодавчому полі положень Угоди про асоціацію, що є не лише невід’ємною частиною національного законодавства, а й дороговказом його розвитку. Окрім того, Руслан Гаврилюк відзначив, що Європейський зелений курс та нова політика Східного партнерства, що має бути ухвалена наприкінці 2021 року, також мають знайти відгук в роботі українського парламенту, зокрема щодо забезпечення довкільної та кліматичної сталості України як наскрізного пріоритету у майбутніх відносинах України та ЄС. Українська національна платформа, як платформа, що об’єднує проєвропейські організації громадянського суспільства, зацікавлена у об’єктивному контролі наближення українського законодавства до європейського, в тому числі згідно Угоди про асоціацію, що може стати важливим компонентом подальшої підтримки донорами роботи Верховної Ради України.

Інформація надана Русланом Гаврилюком, РГ3 УНП

Фото Руслан Гаврилюк

Координаційна зустріч проектів та програм міжнародної технічної допомоги (IPTAC) є традиційним майданчиком для обміну інформацією стосовно діяльності парламенту та проектів міжнародної технічної допомоги.

Про Координаційну зустріч проектів та програм міжнародної технічної допомоги (IPTAC) 13.09.2021 на сайті Верховної Ради України