Всеукраїнська професійна спілка працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства спільно з  Київським  інститутом гендерних  досліджень (РГ5 УНП) розпочали реалізацію ініціативи «Стандарти регулювання трудових відносин: правові норми ЄС та України» в рамках проекту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Назва ініціативи: Стандарти регулювання трудових відносин: правові норми ЄС та України

Організація: Всеукраїнська професійна спілка працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства (РГ5 УНП)

Ініціатива реалізується спільно з  Київським  інститутом гендерних  досліджень (РГ5 УНП)

Термін: 02.08.2021 – 30.11.2021

Мета. Підготувати аналітичний документ, в якому представити порівняльний огляд положень законодавчих актів, які наразі розробляються та обговорюються в Україні щодо стандартів регулювання трудових відносин в Україні та країнах ЄС, включаючи питання рівності та недискримінації та виконати оцінку впливу, в тому числі оцінку гендерного впливу, згідно з методикою Міністерства соціальної політики України; залучити організації до обговорення ефективності  пропонованих владою змін до законодавчих актів в сфері соціально-трудових відносин та можливих рекомендацій для органів влади та організацій громадянського суспільства.

Результатом реалізації ініціативи буде аналітичне дослідження, інфографіка до ключових частин дослідження, а також ознайомлення цільової аудиторії з документом для використання при розробці та обговоренні реформування законодавства в сфері соціально-трудових відносин України.

Світлана Внучко, Марфа Скорик (РГ5 УНП):

Реформа трудового законодавства України, яка наразі проходить швидкими та широкомасштабними темпами, викликає багато запитань та занепокоєння не лише в середовищі соціальних партнерів, а й інших організацій громадянського суспільства, міжнародних профспілкових / правозахисних організацій. 

В тій чи іншій мірі, кожен законопроект, що стосується сфери соціально-трудових відносин, його ініціатори обґрунтовують необхідністю лібералізувати й дебюрократизувати трудові відносини, наблизити національне законодавство України до норм відповідних нормативно-правових актів ЄС.

Одночасно, організації громадянського суспільства та міжнародні партнери (зокрема МОП) відмічають, що пропоновані норми часто, навпаки, суперечать міжнародним актам, ратифікованим Україною: Угоді про асоціацію Україна – ЄС, Європейській соціальній хартії (переглянута), Конвенціям МОП, Директивам Ради ЄС тощо.

Таким чином, відповідь на питання про те, наскільки співвідносять головні стандарти регулювання соціально-трудових відносин в ЄС та в пропонованих змінах до законодавства України сьогодні залишається відкритим.

Джерело

Слідкуйте за новинами ініціативи Всеукраїнська професійна спілка працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства

Фото pixabay.com

Проект «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках»  фінансується Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та Європейським Союзом