ГО “Агенція європейських інновацій” , члени РГ4 УНП, розпочали реалізацію ініціативи «Шляхи розвитку професійних цифрових компетентностей у секторі культурної спадщини» в рамках проекту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Назва ініціативи: Шляхи розвитку професійних цифрових компетентностей у секторі культурної спадщини

Організація: ГО “Агенція європейських інновацій”  (РГ4 УНП)

Партнери:

– Громадська організація ГраДеСвіт, яка включає представників професійного руху “Оцифрована спадщина”. Ця організація залучить до виконання ініціативи експертів з бізнес середовища ІТ.

– Кафедра комп’ютерних наук Київського національного університету культури і мистецтв, яка здійснює безпосередню освітню діяльність з цифризації культурної сфери.

– Житомирська обласна громадська організація “Асоціація об’єднаних мистецтв”, член РГ4 УНП СхП

– Жіноча благодійна організація “Наші візії”, член РГ4 УНП СхП

Термін: 16.07.2021 – 15.12.202

Мета. Розвиток процесів цифрової трансформації у секторі культурної спадщини шляхом підвищення рівня цифрових компетентностей всіх зацікавлених сторін.

Іван Кульчицький, ГО “Агенція європейських інновацій”  (РГ4 УНП):

Однією з системних проблем цифрового відставання у секторі культурної спадщини України є застаріли програми навчання у профільних ЗВО, практична відсутність програм підвищення кваліфікацій керівного складу установ пам’яті та Міністерства культури та інформаційної політики щодо використання цифрових технологій, а також відсутність навчальних програм міждисциплінарного навчання фахівців закладів культури та ІТ-фахівців.

Такий стан призводить до таких негативних наслідків як зменшення економічних показників культурно-туристичного сектору, який є потужним перспективним економічним ресурсом країни; втрата культурних цінностей та національної ідентичності; підвищення загроз для національної, територіальної та державної безпеки.

В рамках даної ініціативи будуть підготовлені пропозиції до спеціалізованих навчальних курсів  які забезпечать сучасними знаннями та цифровими компетентностями керівний та фаховий склад галузі культури, що сприятиме свідомому стратегічному плануванню і  системному цифровому розвитку галузі та  прискорить цифрову трансформацію сектора культурної спадщини.

Джерело

Слідкуйте за новинами ініціативи ГО “Агенція європейських інновацій” 

Фейсбук сторінка ГО “Агенція європейських інновацій” 

Проект «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках»  фінансується Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та Європейським Союзом