ГО «Європа без бар’єрів», члени РГ1 УНП, розпочали реалізацію ініціативи «Дотримання прав людини на кордоні під час пандемії коронавірусу. Проблеми мобільності та шляхи їх розв’язання» в рамках проекту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Назва ініціативи: Дотримання прав людини на кордоні під час пандемії коронавірусу. Проблеми мобільності та шляхи їх розв’язання

Організація: ГО «Європа без бар’єрів» (РГ1 УНП)

Термін: 16.07.2021-15.09.2021

Мета. Сприяти дотриманню прав людини під час перетину державного кордону шляхом аналізу проблем мобільності та розробки проектів рішень для відповідальних органів влади.

Цільовою групою проекту є громадяни України та іноземці, які перетинали або планують перетинати державний кордон України та лінію розмежування/адмінмежу з тимчасово окупованим АР Крим і ОРДЛО, зокрема шукачі притулку в Україні, особи без громадянства, жителі прикордонних районів, внутрішньо переміщені особи (ВПО), жителі тимчасово окупованих територій.

Павло Кравчук, ГО «Європа без бар’єрів»:

Пандемія коронавірусу та супровідні з ним обмеження мобільності громадян вплинули на практику перетину кордону та загалом на мобільність громадян. Завдяки даному аналізу та напрацьованим рекомендаціям відповідні органи влади отримають неупереджені висновки щодо необхідності дотримання балансу між дотриманням прав людини та карантинних обмежень у сфері мобільності. Окрім цього, задоволено суспільний запит на покращення інформування у цій сфері, підвищено рівень актуальності проблем мобільності для відповідних органів влади. 

В рамках даної ініціативи буде підготовлено аналітичний звіт з рекомендаціями щодо захисту і дотримання прав людини під час перетину кордону з питань мобільності в умовах пандемії та супутніх з нею обмежень.

Якщо вам відомо про випадки порушень прав на кордонах України та суміжних країн – як щодо громадян України, так і щодо іноземців, будь ласка, розкажіть «Європі без бар’єрів» – office.europewb@gmail.com

Джерело

Слідкуйте за новинами ініціативи ГО «Європа без бар’єрів»

Фейсбук сторінка ГО «Європа без бар’єрів»

Photo Pixabay

Проект «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках»  фінансується Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та Європейським Союзом