Члени РГ3 УНП, розпочали реалізацію ініціативи «Довкільна та кліматична стійкість Східного партнерства – оцінка перспективи досягнення в Україні, продовження. 2 етап» в рамках проекту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Назва ініціативи: Довкільна та кліматична стійкість Східного партнерства – оцінка перспективи досягнення в Україні, продовження. 2 етап

Організації: Національний екологічний центр України,  РАЦ «Суспільство і довкілля», Міжнародна благодійна організація «Інформаційний центр «Зелене досьє», Міжнародна благодійна організація “Екологія-Право-Людина”) (РГ3 УНП) та незалежний експерт Анна Голубовська-Онісімова

Термін: 16.07.2021-15.11.2021

Мета. Оновлення аналітичного документу «Довкільна та кліматична стійкість Східного партнерства – оцінка перспективи досягнення в Україні», з урахуванням нових стратегічних документів розвитку (розроблених та/чи прийнятих у 2021 р.) і можливостей зеленого відновлення після локдауну, спричиненого COVID-19, а також представлення результатів у популярному форматі.

Про що ця ініціатива?

Проект нової політики Східного партнерства передбачає більш тісну інтеграцію країн регіону до Європейського зеленого курсу, відкриває можливості, в тому числі і для України, зеленої трансформації. Питання довкілля та зміни клімату набувають наскрізного характеру, стають дороговказом для планування економічного розвитку. На урядовому рівні Україна підтвердила свою зацікавленість долучитися до європейських зелених перетворень, однак, чи будуть ефективно використані теперішні можливості, чи Україна згає час для змін? Ці питання знаходяться у фокусі громадської уваги.

Руслан Гаврилюк, Національний екологічний центр України (РГ3 УНП), координатор РГ3 УНП та РГ3 ФГС СхП:

Що ми робимо?

Буде оновлено аналітичний документ підготовлений у 2020 році після оприлюднення Європейською комісією нового бачення політики Східного партнерства. Будуть враховані оновлені стратегічні документи як на національному рівні, зокрема, Економічна стратегія України до 2030 року, так і на рівні Східного партнерства, в рамках підготовки до саміту та ухвалення політики після 2020 року. На основі оновленого аналітичного документу буде підготовлено його скорочену версію з основними висновками та рекомендаціями для усіх залучених осіб, в першу чергу, Уряду України.

Чому ми це робимо?

Відновлення України після пандемії  має базуватись на засадах зеленої трансформації – лише в такому випадку Україна матиме можливість для системного екологічного оновлення власної економіки та бути конкурентоспроможною на європейському ринку, який формується в умовах досягнення ЄС кліматичної нейтральності. Наступні роки очікувано будуть вирішальними для євроінтеграційних перспектив України з огляду на зміни, що відбуваються в політиці ЄС, враховуючи амбітну ціль – кліматично нейтральний континент. Пріоритетом РГ3 «Довкілля, зміна клімату, енергетична безпека» Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства є адвокація змін на національному рівні для запровадження європейських стандартів захисту довкілля, врахування довкілевих та кліматичних питань в усіх сферах економічного розвитку. Ми прагнемо, щоб Україна максимально використала нові можливості «зеленого перетворення», що відкриваються в рамках Східного партнерства.

Джерело

Слідкуйте за новинами ініціативи – Національний екологічний центр України

Фейсбук сторінка Національний екологічний центр України

Проект «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках»  фінансується Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та Європейським Союзом