Члени РГ3 УНП, Національний екологічний центр України,  Міжнародна благодійна організація «Інформаційний центр «Зелене досьє», Міжнародна благодійна організація “Екологія-Право-Людина”, розпочали реалізацію ініціативи «Стратегічна екологічна оцінка стратегій розвитку громад як інструмент їх збалансованого розвитку» в рамках проекту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Назва ініціативи: Стратегічна екологічна оцінка стратегій розвитку громад як інструмент їх збалансованого розвитку

Організації: Національний екологічний центр України,  Міжнародна благодійна організація «Інформаційний центр «Зелене досьє», Міжнародна благодійна організація “Екологія-Право-Людина” (РГ3 УНП)

Термін: 16.07.2021 – 15.12.2021

Мета. Сприяти ефективному стратегуванню в регіонах України через належне застосування інструменту СЕО.

СЕО, стратегічна екологічна оцінка, – це інструмент, який громади можуть використовувати для розумного та довгострокового планування збалансованого розвитку своїх територій.

Про що ця ініціатива?

Про дієвий демократичний інструмент, затверджений законодавством України, який поки що не використовується належним чином на регіональному та місцевому рівні, про який не дуже знають громади, якого прагнуть не помічати деякі владні структури та бізнес.

Навіщо ця ініціатива?

Показати, як можна застосувати СЕО для ефективного планування та стратегування, для розумного розвитку територій та громад.

Тамара Малькова, керівниця Міжнародної благодійної організації «Інформаційний центр «Зелене досьє» (РГ3 УНП):

Що ми робимо?

Проводимо опитування ОМС та місцевих НУО з проблем проведення СЕО регіональних стратегій розвитку громад. Отримані результати аналізуємо та розробляємо на їх основі консультаційні заходи у трьох областях. На основі цих консультацій готуємо аналітичний документ, в якому має бути 1) висвітлена наявна ситуація стосовно ставлення до СЕО регіональних програм розвитку та причини нинішньої ситуації; 2) надані позитивні та негативні приклади; 3) розроблені рекомендації, які можна буде використовувати як на рівні громад, так і для консультаційної діяльності регіональних програм та державних структур, відповідальних за розробку місцевих стратегій розвитку.

Чому ми це робимо?

Євроінтеграційні та євроатлантичні прагнення України та пов’язані з ними прагнення України стати активним учасником Європейського зеленого курсу, активна діяльність на міжнародному й урядовому рівні, прогресивні ініціативи стосовно екологізації всіх сфер нашого життя мають всебічно втілюватися на рівні територіальних громад і регіонів у стратегічних планах розвитку та місцевих екологічних програмах. На жаль, сьогодні цього не відбувається.

Що буде в результаті?

– Результати опитування та регіональних консультацій, пропозиції та коментарі стануть основою аналітичного документу.

– Аналітичний документ (доступний на сайті платформи та організацій-учасниць; поширюється до регіональних і національних структур, відповідальних за розробку регіональних/ місцевих стратегій розвитку; обговорення на підсумковій конференції; рекомендації аналітичного документу взяті до уваги державними структурами та консультаційними інституціями) поширюватиметься й використовуватиметься зацікавленими організаціями для проведення СЕО, що сприятиме впровадженню національної екологічної політики та принципів сталого розвитку в регіонах України.

Джерело

Слідкуйте за новинами ініціативи

Міжнародна благодійна організація «Інформаційний центр «Зелене досьє»

Фейсбук сторінка «Зелене досьє»

Проект «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках»  фінансується Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та Європейським Союзом