ЄС представляє нові пріоритети для Східного партнерства на період після 2020 року.

2 липня 2021 року Європейська Комісія та Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель окреслили пропозиції щодо того, як просунутися вперед в питанні пріоритетів співпраці зі східними партнерами в наступні роки.

Цей порядок денний ґрунтується на п’яти довгострокових цілях, в основі яких лежить стійкість, як було визначено у березні 2020 року в контексті майбутнього Східного партнерства.

Порядок денний буде підкріплений Економіко-інвестиційним планом обсягом 2,5 мільярда євро у вигляді грантів, поєднання фінансових ресурсів та гарантій, що сумарно має потенціал залучити до 17 мільярдів державних і приватних інвестицій. Ця пропозиція сприятиме дискусіям щодо майбутнього політики Східного партнерства, зокрема під час саміту ініціативи, що запланований на грудень 2021 року.

Економіко-інвестиційний план для країн Східного партнерства підтримує фінансову основу, що представлена у спільному робочому документі. Трансформація економік країн Східного партнерства у більш стійкі та інтегровані стала ще більш нагальним питанням в рамках соціально-економічного відновлення після пандемії коронавірусу.

Регіональний економіко-інвестиційний план підтримає соціально-економічне відновлення після пандемії COVID-19 і сприятиме довгостроковій стійкості, враховуючи принцип “відновлення краще, ніж було раніше”. План виокремлює пріоритетні інвестиції та визначає низку ключових ініціатив, які були спільно напрацьовані з країнами-партнерами з огляду на їхні пріоритети, потреби та амбіції.

Економіко-інвестиційний план пропонує конкретні ключові ініціативи для кожної з країн-партнерів. Вони сприятимуть максимізації впливу та видимості на місцях, а також зосередженню зусиль на конкретних пріоритетних проєктах, які можуть мати вплив на людей та бізнес у Східному партнерстві.

Економіко-інвестиційний план: Ключові ініціативи для України (дивіться сторінки 33-35 Спільний робочий документ: Відновлення, стійкість і реформи: пріоритети Східного партнерства після 2020 року. Joint Staff Working Document – Recovery, resilience and reform: post 2020 Eastern Partnership priorities)

Ключовий орієнтир 1: Підтримка інноваційної та конкурентоспроможної економіки – пряма підтримка 100,000 малих та середніх підприємств
Ключовий орієнтир 2: Економічний перехід для сільських районів – допомога понад 10,000 малим фермерським господарствам
Ключовий орієнтир  3: Покращення зв’язків шляхом модернізації пунктів перетину кордону
Ключовий орієнтир 4: Посилення цифрової трансформації – модернізація державної ІТ-інфраструктури
Ключовий орієнтир  5: Підвищення енергоефективності та підтримка відновлюваного водню

Більше інформації та документи:

Спільний робочий документ: Відновлення, стійкість і реформи: пріоритети Східного партнерства після 2020 року. Joint Staff Working Document – Recovery, resilience and reform: post 2020 Eastern Partnership priorities

Спільне комюніке “Політика Східного партнерства після 2020 року: посилення стійкості — Східне партнерство, що приносить користь усім”. Joint Communication: Eastern Partnership policy beyond 2020: Reinforcing Resilience – an Eastern Partnership that delivers for all

Інформаційна довідка про майбутні пріоритети. Factsheet future priorities. Recovery, Resilience and Reform: post-2020 priorities for an Eastern Partnership that delivers for all

Джерело