29 червня 2021 р. відбулася чергова  онлайн зустріч, за проектом ФГС СхП «Підготовка Policy Paper щодо управління транскордонними Смарагдовими об’єктами Смарагдової мережі України, Республіки Білорусь та Республіки Молдова». На цьому засіданні були обговорені питання реалізації результату №2, для реалізації якої в липні міжнародна команда з реалізації проекту почала впроваджувати  наступні заходи:

• Включити окремі напрями Стратегії ЄС з питань біорізноманіття на 2030 рік до Policy Paper щодо впровадження, моніторингу та огляду за розробкою та управлінням Транскордонними Смарагдовими об’єктами відповідно до політики щодо біорізноманіття ЄС для урядів трьох країн;

• Сформувати описи чинного законодавства та нормативних актів, які мають відношення до Смарагдової мережі в Україні, Білорусі та Молдови;

• Скласти порівняльний аналіз існуючої законодавчої та нормативної бази в трьох країнах, виявлення прогалин та підготувати аналітичний звіт.

Проект передбачає виконання заходів направлених на досягнення восьми результатів. На зустрічі були проведені обговорення щодо досягнення результату №2 – підготовки аналітичного  звіту щодо існуючого законодавства та підзаконних актів у трьох країнах стосовно Emerald Networks, їх порівняльний аналіз та виявлені прогалини.

Головний виконавець БО «Інтерекоцентр», Україна (РГ3 УНП)

Партнери – CSO Public Association EcoContact (Mолдова) та CSO “Bahna” (Білорусь).

Інформація надана: Кохан Олег, координатор проєкту, екологічний експерт, директор БО «Інтерекоцентр», Україна (РГ3 УНП)