На черговому спільному засіданні Керівного комітету УНП ФГС СхП та Наглядової ради проєкту «Підтримка УНП 2021-2023», яке відбулося онлайн 30 червня 2021 року, були розглянені, обговорені та прийнято рішення щодо ініціатив, поданих від Робочих груп УНП.

ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» був обраний Секретаріатом Форуму для підтримки функцій Секретаріату УНП на 2021 -2023 роки. За проєктом УНП може підтримати по 10 ініціатив на кожен рік (2021-2023), по 2 ініціативи на кожну робочу групу. Всього проєктом заплановано підтримати 30 ініціатив за три роки. Фінансування ініціатив рівне для всіх груп. Групи самостійно вирішують, як вони витрачають кошти.

Секретаріат УНП висував декілька вимог до ініціатив:

 • Мають відповідати пріоритетам робочих груп УНП
 • Тематика ініціатив повинна відповідати пріоритетам УНП (згідно Стратегічного плану)
 • Ініціативи повинні мати аналітичну, адвокаційну та інформаційну складову.
 • Ініціативи повинні бути підтримані членами робочих груп.

Секретаріат УНП отримав 11 ініціатив.

Ірина Коссе,  керівник проєкту «Підтримка УНП 2021-2023», експертка Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, представила подані ініціативи. По деяким ініціативам були надані доповнення від присутніх на засіданні учасників впровадження ініціатив.

Після активного обговорення КК УНП та Наглядова рада проекту рекомендували підтримати наступні 10 ініціатив:

РГ 1. Демократія, права людини, належне урядування та стабільність

 • Підвищення обізнаності суспільства щодо боротьби зі стереотипами та гендерною нерівністю, ризиками насильства над жінками та домашнього насильства і міжнародними стандартами в цій сфері (ГО «Бюро соціальних та політичних розробок»)
 • Дотримання прав людини на кордоні під час пандемії коронавірусу. Проблеми мобільності та шляхи їх розв’язання (ГО «Європа без бар’єрів»)

РГ 2. Економічна інтеграція і узгодження з політикою ЄС

 • Трансформація громадянського суспільства в Україні в економічному та євроінтеграційному вимірі
 • (Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини)
 • Вирівнювання політики інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС та гармонізації цифрових ринків СхП (Громадська спілка «Центр розвитку інновацій»)

РГ 3. Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека

 • Довкільна та кліматична стійкість Східного партнерства – оцінка перспективи досягнення в Україні 2 (Ресурсно-аналітичний центр “Суспільство і довкілля”, Національного екологічний центр України,  Міжнародна благодійна організація «Інформаційний центр «Зелене досьє», Міжнародна благодійна організація “Екологія-Право-Людина”)
 • Стратегічна екологічна оцінка стратегій розвитку громад як інструмент їх збалансованого розвитку (Національного екологічний центр України,  Міжнародна благодійна організація «Інформаційний центр «Зелене досьє», Міжнародна благодійна організація “Екологія-Право-Людина”)

РГ 4. Контакти між людьми

 • Шляхи розвитку професійних цифрових компетентностей у секторі культурної спадщини (Громадська організація “Агенція європейських інновацій”)
 • Ухоробрене юнацтво. Підприємницькі навички та соціальне шкільне підприємництво (Громадська організація “Молодіжна організація “СТАН”)

РГ 5. Соціально-трудова політика та соціальний діалог

 • Стандарти регулювання трудових відносин: правові норми ЄС та України (Всеукраїнська професійна спілка працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства)
 • Влада та громадянське суспільство: взаємодія в рамках громадського та соціального діалогу (Федерація професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України).

Після ознайомлення з пакетом документів КК УНП одноголосно прийняли в члени УНП   – ГО «Жіноча Професійна Ліга».

Руслан Гаврилюк, координатор РГ3 ФГС та РГ3 УНП, надав інформацію про свою участь, як представника Форуму, в Міністерській зустрічі з питань довкілля та змін клімату (EaP Ministerial Meeting on Environment and Climate Change), яка відбулася 22 червня 2021 року та про заплановані тренінги для членів УНП.

Протокол засідання, 30.06.2021