Як громадським організаціям бути ефективними? Як правильно та яскраво розповідати про себе, про ініціативи та проєкти,  як залучати ще більше прихильників та комунікувати з стейкхолдерами, особливо в час карантинних обмежень? Як правильно організувати свій час, аби встигнути найважливіше? Як  ставати потужнішими та професійнішими задля творення соціальних змін у своїх громадах? 

Усі ми опинилися перед новими викликами, та водночас перед новими можливостями. І саме від нас залежить як ми це використаємо.

Діджиталізація та різноманітні цифрові застосунки дозволяють зробити діяльність та комунікацію більш ефективною та результативною.

Цифрові технології – це потужний інструмент, який здатен забезпечити прорив на новий рівень розвитку для організації. Перехід із застарілих, але звичних інструментів може викликати тривогу, проте їхнє впровадження є шансом відкрити нові горизонти.

29 червня та 1 липня  на платформі ZOOM відбувся онлайн тренінг “Цифрові інструменти для комунікації ГО”. Захід проводився за підтримки Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Тренерка: Ірина Куропась, Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини (РГ2 УНП), сертифікована тренерка з управління циклами проектів ЄС, фахівець зі зв’язків з громадськістю та міжнародних відносин, координатор РГ2 УНП ФГС СхП.

Основними темами, які обговорювалися під час заходу були:

 • Тренди та тенденції цифрових комунікацій
 • Соціальні мережі: лайфхаки та недоліки
 • Месенджери: особливості та доступний функціонал
 • Цифрові інструменти для роботи команди/організації або як діджиталізувати організацію і не втратити себе?
 • Інструменти візуалізації та промоції
 • Чат Боти: що це таке і як вони можуть допомогти в роботі ГО?

Онлайн тренінги вимагають особливого підходу. Під час заходу використовувалися цифрові інструменти та застосунки, щоб зробити захід якісним та корисним для наших учасників: чіткі правила, інтерактивні дошки(Jamboard, Miro, Mural, Padlet ), онлайн опитування (Polleverywhere, Kahoot, Mentimeter) робота в групах (поділ на кімнати,ментальні карти Coggle.it, Mind42, XMind тощо), індивідуальні завдання тощо для більш ефективного навчання та негайного використання цифрових інструментів на практиці.

Тренерка Ірина Куропась:

Сучасні інформаційні технології розширюють можливості у доступі до інформації, розвитку особистих компетенцій, налагодженні взаємодії та комунікацій, а також для висловлювання власної думки, для творчості, самореалізації, захисту своїх прав і прояву громадянської активності. Мова не тільки про повідомлення в соціальних мережах, але і про адаптацію традиційних форматів до нових реалій. Тут важливо “відпустити” старі звички, перевірені методи, стереотипи та не боятися експериментувати, шукати той набір інструментів та застосунків, який підходитиме саме вам для вирішення ваших завдань та потреб.

“Мені подобається онлан формат – мобільно і доступно. З багатьма сервісами я працювала вперше. Для мене це новий, корисний і, безперечно, необхідний в роботі досвід. Хотілося б потрапити на подібний захід у розширеному форматі, де було б трошки більше часу на опрацювання і ознайомленням з усіма сервісами. Щиро дякую всім організаторам за такий своєчасний і цікавий тренінг.”- зазначила одна з учасниць онлайн тренінгу.

Рекомендації для громадських організацій для ефективного впровадження цифрових рішень:

 • Не намагатися розпочати впровадження цифрових інструментів або технологій, які використовують інші, без попереднього визначення того, що саме необхідно у вашому випадку. Успіх впровадження цифрової трансформації у громадській організації вимагає глибокого розуміння усіх зацікавлених сторін;
 • Впроваджувати та поглиблювати цифрові компетенції представників громадських організацій. Це вимагає переосмислення функцій, навчання працівників, можливо, навіть було б корисно залучати нових, людей, які допоможуть решті організації впровадити більш цифровий менталітет і поступово адаптувати глобальну організаційну культуру до цього нового середовища;
 •  Розпочати цифровізацію усіх можливих процесів негайно. Але слід пам’ятати про цілісний підхід до цифровізації, включаючи бачення та пріоритетні кроки, інструменти та методи. Цей процес можна полегшити завдяки співпраці, обміну знаннями та досвідом, об’єднанню фінансування та партнерству з іншими ГО тощо;
 • Ефективно використовувати соціальні мережі для промоції своєї громадської організації та діяльності, поширення ключових меседжів. Пам’ятайте, що контент та контент -план дуже важливі.
 • Використовувати цифрові інструменти для спілкування з такою широкою аудиторією як партнери, потенційні партнери, донори та волонтери. Слід пам’ятати, що все, що ви викладаєте в інтернет може підтримати або завдати шкоди вашій репутації;

Інформація надана Іриною Куропась, координаторкою РГ2 УНП

Програма тренінгу “Цифрові інструменти для комунікації ГО”

Презентація тренінгу “Цифрові інструменти для комунікації ГО”, 30.06.2021

Відео запис тренінгу “Цифрові інструменти для комунікації ГО”, 30.06.2021

Презентація тренінгу “Цифрові інструменти для комунікації ГО”, 01.07.2021

Відео запис тренінгу “Цифрові інструменти для комунікації ГО”, 01.07.2021

Захід проводився за підтримки Форуму громадянського суспільства Східного партнерства