02 червня 2021 р. була проведена онлайн зустріч, за проектом ФГС СхП «Підготовка Policy Paper щодо управління транскордонними Смарагдовими об’єктами Смарагдової мережі України, Республіки Білорусь та Республіки Молдова». Проєкт передбачає виконання заходів направлених на досягнення восьми результатів. На зустрічі були проведені обговорення щодо досягнення першого результату – створення партнерських відносин для взаємного навчання членів ФГС СхП для реалізації політики ЄС у галузі біорізноманіття та розробки проєкту.

Головний виконавець БО «Інтерекоцентр», Україна (РГ3 УНП)

Партнери – CSO Public Association EcoContact (Mолдова) та CSO “Bahna” (Білорусь).

Зустріч розпочалася з вступного слова координатора РГ3 ФГС СхП та РГ3 УНП Руслана Гаврилюка. Він висвітив спільні завдання Робочої групи 3 ФГС СхП та проєкту для реалізації цілей Форуму громадянського суспільства. На зустрічі були обговоренні мета, цілі, результати та заходи з реалізації проєкту, взаємного навчання для учасників реалізації проєкту від країн партнерів для підготовки пропозицій для підготовки аналітичного документу щодо управління транскордонними Смарагдовими об’єктами Смарагдової мережі Європейського Союзу.

На засіданні було запропоновано використати, при реалізації проєкту, окремі принципи Стратегії біорізноманіття 2030 Європейського Союзу.

Проведене обговорення експертів, щодо використання даних Смарагдової мережі Європейського союзу: картографічний інтерфейс та стандартна форма даних.

Результати:

Після обговорення з експертами був підготовлений перелік пропозицій для складання списку трансграничних об’єктів Смарагдові мережі та даних щодо переліку видів для управління щодо їх збереження у країнах – партнерах з реалізації проєкту. Сформовані переліки завдань для виконання наступних результатів проєкту та підготовки даних від партнерів проєкту, які необхідні для складання Аналітичного документу.

Інформація надана: Кохан Олег, координатор проєкту, екологічний експерт, директор БО «Інтерекоцентр», Україна (РГ3 УНП)

Джерело