Робоча група 3 Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (координатор – Руслан Гаврилюк, Національний екологічний центр України) запрошує усіх зацікавлених організацій і осіб доєднатися до участі в онлайн заході «Поводження з медичними відходами в країнах СхП – виклики та рішення», що організований в рамках Зеленого тижня ЄС 2021 (EU Green Week 2021). Захід відбудеться в 8 червня 2021 року, початок о 11:00 за київським часом.

Метою заходу є висвітлення ситуації в галузі поводження з медичними відходами в країнах Східного партнерства з особливим акцентом на поводження з фармацевтичними препаратами, термін дії яких минув.

Реєстрація на подію за посиланням: https://bit.ly/34Kvmme

Доступ до події надається за цим посиланням:
https://zoom.us/meeting/register/tJMqduihrzIsEtCA1ZaQHksJ8v9vPvzeQVzs

Зверніть увагу, що якщо вам не вдається підключитися до платформи Zoom, ви зможете слідкувати за подією за посиланням https://www.facebook.com/CentrulNationaldeMediu

Захід буде присвячений питанням поводження з медичними відходами, відсутності рішень у країнах Східного партнерства та впливу на надовкілля, а також позитивним прикладам з країн ЄС та передачі досвіду від ЄС до країн Східного партнерства. Буде обговорено законодавство в цій галузі, а також наукові дослідження впливу на довкілля ліків із простроченим терміном придатності.

В рамках заходу відбудеться обговорення звіту «Присутність фармацевтичних препаратів у поверхневих водах в країни Східного Партнерства: Результати проектів, що фінансуються ЄС», автор Ярослав Слободник з Інституту навколишнього середовища Словаччини. Спікерами партнерського заходу також є представники профільних міністерств у галузі навколишнього середовища країн СхП, які представлять інформацію про ситуацію з медичними відходами та фармацевтичними відходами в країнах СхП. Громадянське суспільство представить альтернативну думку щодо ситуації з медичними відходами у деяких країнах СхП, а спікерам буде запропоновано зробити висновки щодо наступних кроків, які слід вжити для покращення ситуації у цій галузі.

Європейський зелений тиждень 2021 присвячений «нульовим амбіціям забруднення». Зелений тиждень ЄС 2021 – це можливість взаємодіяти з усіма зацікавленими сторонами та зацікавленими громадянами щодо співпраці над реалізацією амбіцій для нульового забруднення та безтоксичного середовища. Він також розглядає інші відповідні європейські ініціативи Зелений курсу, такі як кліматичні ініціативи, майбутня хімічна стратегія, а також ініціативи в галузі енергетики, промисловості, мобільності, сільського господарства, рибного господарства, охорони здоров’я та біорізноманіття.

Інформація надана Русланом Гаврилюком, координатором РГ3 ФГС СхП, РГ3 УНП

Порядок денний заходу (англійською мовою)

Фото environment.md